قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > واتس‌اپ دیگر امنیت ندارد-اخبار IT

واتس‌اپ دیگر امنیت ندارد-اخبار IT

[ad_1]

 واتس‌اپ دیگر امنیت ندارد اخبار IT

یک محقق امنیتی کشف کرد که اپلیکیشن واتس‌اپ پیام‌ها را به طور کامل حذف نمی‌کند بلکه آنها را در جای دیگری پنهان می‌کند.

به گزارش ایسنا، هنگامی‌که کاربران واتس‌اپ گزینه حذف را انتخاب و پیام را حذف می‌کنند، پیام‌های آنها به طور کامل حذف نمی‌شوند.

زجارسکی، محقق امنیتی اظهارکرد: به نظر می‌رسد که جدیدترین نسخه این اپلیکیشن ردپای همه چت‌های شما را در خود نگه داشته حتی وقتی آنها را به طور کامل حذف کرده یا حتی اگر گزینه “Clear All Chats” را زده باشید.

این محقق برنامه واتس‌اپ را امتحان کرد تا ببیند که پس از حذف‌شدن یک پیام چه اتفاقی برای آن می‌افتد و در نهایت متوجه شد که پیام‌ها در این اپلیکیشن ظاهرا حذف می‌شوند اما در اصل در جای دیگری در اپلیکیشن مخفی می‌شوند.

پیشتر، کاربران بر این باور بودند که هیچکس حتی دولت و قانون نمی‌توانند به اطلاعات موجود در این اپلیکیشن شامل پیام، شماره تلفن، اطلاعات بانکی، فایل‌های کاری، عکس و یا غیره دسترسی داشته باشد، اما این محقق توانسته خلاف این امر را اثبات کند.

البته وی بر این باور است که حذف نشدن این پیام‌ها توسط این اپلیکیشن به صورت عمد اتفاق نیفتاده بلکه این مشکل به دلیل سیستم عامل iOS است که از SQLite استفاده می‌کند.

در اصل این اپلیکیشن سوابق پیامها را حذف می‌کند، اما مشکل اینجاست که خود سوابق این پیام‌ها از پایگاه داده حذف نشده و چندین ماه در پایگاه داده می‌مانند.

این محقق افزود که در حال حاضر جایی برای نگرانی در استفاده از این اپلیکیشن وجود ندارد و تنها این موضوع جهت اطلاع کاربران مطرح شده است.

 

واتس اپ
واتس‌اپ
امنیت
به‌دنبال کشف یک محقق امنیتی
وقتی چت‌ها را حذف می‌کنید واتس‌اپ آنها را نگه می‌دارد
[ad_2] واتس‌اپ دیگر امنیت ندارد

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *