قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > رقیب اروپایی اوبر-اخبار IT

رقیب اروپایی اوبر-اخبار IT

[ad_1]

 رقیب اروپایی اوبر اخبار IT

مدیر عامل شرکت خدمات آنلاین کرایه ماشین Gette  اعلام کرد که شرکتش در حال پیشی گرفتن از Uber، نرم افزار محبوب درخواست آنلاین تاکسی در اروپاست.

بازار رقابت این شرکت های حمل ونقل آنلاین ، این روزها بسیار داغ است. در آمریکا تا کنون نرم افزار شرکت Uber  و در چین شرکت  Didi Chuxing ، نبض بازار را در دست دارند. اما در اروپا شرکت جدیدی در حال رشد است که به تازگی وارد این میدان شده است.

Gette ، که قبلا به عوان “Get Taxi” شناخته میشد، به گفته مدیر عامل این شرکت، Shahar Waiser ، در حال حاضر به شرکت شماره یک خدمات تاکسیرانی آنلاین در اروپا تبدیل شده است. طبق گزارش خبرگزاری TechChurch ، ارزش این شرکت تک شاخ، در حال افزایش به بیش از یک میلیارد دلار است.

Gette از ابتدا کار خود را با مشتریانی آغاز کرد که به دنبال کرایه ماشین های مدل بالا با قیمت نسبتا مناسب بودند، و امروز در شهر لندن این نرم افزار، به خصوص برای مسافرانی که معمولا کنار خیابان منتظر تاکسی هستند، محبوب ترین نرم افزار فراخوان تاکسی آنلاین به شمار می آید. در حال حاضر، برنامه Gette  در اروپا از لحاظ ” تعداد درخواست، درآمد و سود”  شرکت پیشتاز و شماره یک محسوب می شود. حدود یک سوم درآمد این کمپانی از شراکت با دیگر شرکت های مختلف برای حمل و نقل کارکنان انها کسب می شود. به گفته Waiser  ، تقریبا 4000 شرکت، از این برنامه برای حمل و نقل کارکنان خود استفاده می کنند.

اما با وجود شروع نسبتا خوب این شرکت در لندن و مسکو و چند شهر دیگر، در آمریکا این برنامه نتوانست تاکنون زیاد پیشرفت داشته باشد.ظاهرا این اپلیکیشن برای جذب تعداد کافی راننده های حائز شرایط که جوابگوی تعداد مسافران مناطق مختلف در شهرهایی مانند نیویورک باشند با چالش مواجه است.

طبق قانون برنامه Uber، زمانیکه تعداد راننده های منطقه ای از تعداد مسافران کمتر باشد، نرخ کرایه افزایش پیدا می کند و به همین طریق توانسته است تاکنون میزان عرضه و تقاضا را در وضعیت ثبات نگه دارد. Gette  اما این افزایش نرخ را اعمال نمی کند که به عقیده موسسان این کمپانی، میتواند به زودی دلیل پیشی گرفتن این کمپانی در شهرهای بزرگی چون نیویورک باشد.

برنامه Uber و تاکسی های زرد همیشگی نیویورک، در حال حاضر بازار مسافربری این شهر را در دست دارند اما طبق ادعای Waiser، محبوبیت Gette  هم به سرعت درمنطقه منهتن نیویورک و همچنین در 60 شهر دیگر دنیا در حال افزایش است .

شرکت خودرو سازی فولکس واگن – Volkswagen-  به تازگی مبلغ 300 میلیون دلار در Gette  سرمایه گذاری کرده است که این خبر مانند سرمایه گذاری شرکت General Motor’s در کمپانی فراخوان آنلاین تاکسی  Lyft، بسیار پر سر و صدا شد.

Waiser  می گوید:

” این شراکت منحصر به فرد با کمپانی فولکس واگن به ما کمک می کند که به زودی اولین کمپانی حمل و نقل آنلاینی باشیم که به خودروهای خودگران بدون راننده مجهز می شویم.”

طبق گفته وی خودروهای بدون راننده و خودگردان تا سال 2030، نیمی از جمعیت اتومبیل های دنیا را تشکیل خواهند داد.

اوبر
Gette ، که قبلا به عوان "Get Taxi" شناخته میشد
آی تی ایران
[ad_2] رقیب اروپایی اوبر

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *