قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > روبات گاوچران به کمک گاودارها می‌آید-اخبار IT

روبات گاوچران به کمک گاودارها می‌آید-اخبار IT

[ad_1]

 روبات گاوچران به کمک گاودارها می‌آید اخبار IT

محققان دانشگاه ملبورن استرالیا بهترین نمونه روبات چوبان با قابلیت برنامه‌ریزی خودکار و امکان حمل بار را طراحی و تولید کردند.

به گزارش ایسنا، استرالیا به علت داشتن مزارع بسیار بزرگ و دشت‌های بی‌پایان بهترین منطقه برای پرورش گاو است. یکی از مهمترین مشکلات گاوداران استرالیا محدودیت افراد ماهر در کنترل و جمع‌آوری گاوها هنگام ارسال به مراتع و جمع‌آوری مجدد گله‌های چند ۱۰ ‌هزاری است.

خوشبختانه تکنولوژی به کمک گاوچرانان استرالیایی آمده و این‌بار ربات هوشمند گاوچران با قابلیت‌های بسیار پیشرفته مثل سیستم کنترل خودکار، قابلیت برنامه‌ریزی برای انتقال گاوها در مزارع مربوطه به صورت پشت‌سرهم، حمل بار و امکان جمع‌آوری گله از مراتع ساخته شده است.  

برای ساخت ربات SwagBot مسائلی همچون قیمت تمام‌شده مناسب، هزینه نگهداری پایین، قابلیت مانور و توان حرکتی بالا و نصب باتری‌های قدرتمند رعایت شده است.

سیستم حرکتی این ربات در هر چرخ مستقل عمل می‌کند و حداکثر سرعت آن بین 15 تا 20 کیلومتر در ساعت است.

محققان در طول دوره آزمایشی توانستند بدون استفاده از نیروی انسانی ماهر یک گله گاو بزرگ را به مرتع بفرستند و دوباره جمع‌آوری کنند. در واقع شکل ظاهری ناشناخته ربات باعث ترس گاوها شده و با این ویژگی می‌توان به سرعت گله را جمع‌آوری کرد.

 

در مزارع استرالیا
حداکثر سرعت این روبات گاوچران بین 15 تا 20 کیلومتر در ساعت است
[ad_2] روبات گاوچران به کمک گاودارها می‌آید

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *