قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > نماد تصویری ناآرامی‌های مدنی جدید در آمریکا-اخبار IT

نماد تصویری ناآرامی‌های مدنی جدید در آمریکا-اخبار IT

[ad_1]

 نماد تصویری ناآرامی‌های مدنی جدید در آمریکا اخبار IT

همزمان با اینکه ده‌ها هزار نفر در پی تیراندازی منجر به مرگ Philando Castile و Alton Sterling و در واکنش به کشته شدن پنج افسر پلیس دالاس به خیابان‌های آمریکا آمده‌اند، تصویر جدید منتشر شده از Boston Rouge لوئیزیانا به عنوان نمادی از نا‌آرامی‌های مدنی، در سراسر این کشور سروصدای زیادی به راه انداخته است.

به گزارش گاردین، صحنه‌ای که توسط Jonathan Bachman از خبرگزاری رویترز عکس‌برداری شده، زنی به هویت Iesha L Evans را نشان می‌دهد که با لباس بلند خود در مقابل چند نیروی پلیس ضد شورش در ایالت لوئیزیانا و روبروی مقر پلیس ایستاده است.

Evans در این تصویر کاملا خونسرد به‌نظر می‌رسد و آن‌طور که از شواهد امر پیداست او پس از این در میان 102 تظاهر کننده بازداشت شده در Bonston Rouge قرار گرفت که در کنار فعال برجسته DeRay Mckesson به جرم مسدودکردن بزرگراه بازداشت شدند.

Bachman فریلنسر ساکن نیواورلئان در مصاحبه با بی‌بی‌سی از جداشدن ناگهانی Evans از صف مخالفان و ایستادن او در مقابل افسران پلیس خبر داده است. او در این خصوص می‌گوید:

” من در کنار خیابان ایستاده بودم و از تظاهرات‌کنندگانی که به پلیس اعتراض می‌کردند عکس‌برداری می‌کردم. وقتی به سمت راست خودم نگاه کردم، خانمی را مشاهده کردم که در خیابان قدم بر می‌دارد و ناگهان در جلو افسران پلیس ایستاد. او هیچ سخنی به زبان نیاورد و هیچ حرکت دیگری انجام نداد. مشخص بود که پلیس قصد بازداشت او را دارد.”

نکته قابل توجه اینکه، این تصویر بارها و بارها در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد و تنها در پست منتشر شده توسط نویسنده فعال Shaun King شاهد ثبت بیش از 35 هزار لایک در زیر این تصویر بودیم. عکاسان، این تصویر را با دیگر تصاویر تاریخی مانند نمونه‌هایی که تظاهرات مردم در میدان Tiananmen در سال 1989 میلادی را به تصویر کشیده‌اند مقایسه می‌کنند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، Evan پرستار شاغل در نیویورک آمریکا و صاحب کودکی پنج‌ساله است. پس از دستگیری، او در صفحه اجتماعی خود در شبکه اجتماعی فیس‌بوک اینچنین نوشت:

” این کار خدا بود و من تنها وسیله بودم. شکوه و عظمت سزاوار خداوند است و من خوشحالم که زنده و سالم هستم.”

 

cnghcpwvuaaxcyg نماد تصویری ناآرامی‌های مدنی جدید در آمریکا اخبار IT

ناآرامی مدنی
دالاس
تظاهرات دالاس
او هیچ سخنی به زبان نیاورد و هیچ حرکت دیگری انجام نداد. مشخص بود که پلیس قصد بازداشت او را دارد.
آی تی ایران
[ad_2] نماد تصویری ناآرامی‌های مدنی جدید در آمریکا

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *