قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > اجرای آزمایشی طرح ترابردپذیری سیم کارت تلفن همراه و نحوه ترابرد سیم کارت-اخبار IT

اجرای آزمایشی طرح ترابردپذیری سیم کارت تلفن همراه و نحوه ترابرد سیم کارت-اخبار IT

[ad_1]

دكتر علی اصغر عميديان، معاون وزير ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئيس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويی از آغاز اجرای آزمايشی طرح ترابردپذيری شماره‌ های تلفن همراه از روز گذشته خبر داده و گفته است: «در مرحله ی اجرای آزمايشی طرح ترابردپذیری به منظور ارزيابی دقيق شرايط و پارامتر های مورد نظر، هر يك از اپراتور های تلفن همراه می توانند روزانه برای حداكثر ۵۰۰ شماره، عمليات ترابرد را انجام دهند».

محض شفاف سازی بیشتر، ترابردپذيری شماره‌ های تلفن همراه سرويسی است كه به مشترك اجازه می دهد بدون تغيير شماره ی تلفن همراه خود، از خدمات اپراتور تلفن همراه ديگری استفاده كند.

وی مدت زمان این دوره ی آزمايشی را يك ماه اعلام کرده و در این باره گفته است: «در اين دوره ی زمانی، هم زمان با ارزيابی مستمر عملكرد اپراتور ها و پايش اقدامات در مركز ترابرد سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديویی، به مرور برخی محدوديت‌ ها در تعداد متقاضيان ورودی اپراتور ها برداشته شده و پس از آن، راه‌ اندازی تجاری آغاز می شود».

معاون وزير ارتباطات و فناوری اطلاعات، تنها تفاوت دوره ی آزمايشی طرح ترابردپذیری با دوره ی بهره‌ برداری و راه‌ اندازی تجاری آن را محدوديت تعداد شماره‌ های قابل ترابرد شدن و عدم امكان ترابرد شماره برای مشتركان حقوقی عنوان کرده است.

عميديان در نظر گرفتن این دوره ی آزمایشی را در راستای حصول اطمينان از عملكرد صحيح اپراتور ها و ارتقای كيفيت خدمات در دوره ی راه‌ اندازی تجاری اعلام کرده و افزوده است: «در صورتی كه سقف مجاز روزانه ی اپراتور ها (۵۰۰ درخواست) تكميل ‌شود، از متقاضيان خواسته خواهد شد كه روز كاری بعدی درخواست خود را پيگيری كنند».

چگونه سیم کارت خود را به اپراتور دیگری ترابرد کنیم؟

معاون وزير ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئيس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويی درباره ی نحوه ی ترابرد شماره و مهاجرت مشتركان تلفن همراه به ساير اپراتور ها اظهار داشته است: «متقاضيان ترابرد شماره می توانند با مراجعه ی حضوری به دفاتر امور مشتركين و يا پايگاه اينترنتی اپراتوری كه قصد مهاجرت و استفاده از شبكه‌ اش را دارند، از شرايط ترابرد شماره مطلع شده و درخواست خود را ثبت كنند».

آدرس پايگاه های اينترنتی اپراتور های تلفن همراه به شرح زير است:

شركت ارتباطات سيار ايران (همراه اول) 
شركت خدمات ارتباطی ايرانسل
شركت خدمات ارتباطی رايتل

[ad_2] اجرای آزمایشی طرح ترابردپذیری سیم کارت تلفن همراه و نحوه ترابرد سیم کارت

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *