قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار پیام نور کشور > برگزاری همایش بین المللی مصلح بیدارگر درسال سیدجمال الدین اسدآبادی

برگزاری همایش بین المللی مصلح بیدارگر درسال سیدجمال الدین اسدآبادی

برگزاری همایش بین المللی مصلح بیدارگر درسال سیدجمال الدین اسدآبادی

ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان از برگزاری همایش بین المللی مصلح بیدارگرخبرداد وگفت:باتوجه به نامگذاری امسال ازسوی استاندارهمدان به نام سیدجمال الدین اسدآبادی همایشی علمی و ترازبالا در زادگاه این دانشمند بزرگ جهان اسلام برگزار خواهیم کرد.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا فاضل عبادی روز سه شنبه در شورای فرهنگ عمومی اسدآباد اظهارکرد: به لحاظ این نامگذاری امسال توجه ویژه ای به شهرستان اسدآباد خواهیم داشت و فعال سازی بنیاد علمی و فرهنگی سیدجمال الدین اسدآبادی نیز در اولویت برنامه های فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار دارد.

وی تصریح کرد: دانشگاه پیام نور استان در برگزاری همایش میرسید علی همدانی در سال گذشته بسیار موفق عمل کرد و امسال نیز برای برپایی همایش بزرگ سیدجمال اعلام آمادگی کرده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی از اختصاص یک میلیارد ریال به امور فرهنگی اسدآباد خبر داد و افزود: این مبلغ برای تقویت تشکلهای فرهنگی ، انجمنهای ادبی ، کانونهای فرهنگی و تربیتی مساجد در نظر گرفته شده است .

عبادی خاطرنشان کرد: اسدآباد زادگاه مفاخر و مشاهیر فراوانی است و می توان با استفاده ازهنرمندان چیره دست این دیار آثار فرهنگی و هنری زیبایی خلق کرد.

وی در ادامه به فعالیتهای شورای فرهنگ عمومی استان اشاره کرد و افزود: یازده کمیته تخصصی زیرمجموعه این شورا تشکیل شده و به صورت ویژه مباحث فرهنگی، آسیبها و ناهنجاریها و معظلات را مورد بررسی و تحلیل قرار می دهند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با قدردانی از برگزاری منظم و مستمر شورای فرهنگ عمومی در اسدآباد گفت: با ساز و کار فراهم شده این شورا باید به سمت و سویی حرکت کند که رویکردی کاربردی داشته و نتایج مطلوب و اثرگذار در سطح جامعه داشته باشد.

به پاسداشت سیدجمال الدین اسدآبادی در شورای فرهنگ عمومی استان همدان امسال به نام این اندیشمند فرهیخته نامگذاری شده است.

شهرستان اسدآباد ۱۱۰ هزار جمعیت دارد و در ۴۵ کیلومتری همدان در مسیر استان کرمانشاه واقع شده است.

کلید واژه ها: فرهنگ – شورای فرهنگ عمومی – فرهنگی – برگزار – استان – همدان – همایش – اسلام – شورا – اسلامی – ارشاد – شورای – بین المللی – دانشگاه پیام نور – استان کرمانشاه – ایرنا – علمی – کرمانشاه – بزرگ – پیام نور – کاربردی – میلیارد – دانشگاه – زیبایی – برنامه – همدانی – جامعه – جمعیت – گزارش – بنیاد

برگزاری همایش بین المللی مصلح بیدارگر درسال سیدجمال الدین اسدآبادی
منبع: اخبار دانشگاه پیام نور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *