قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار پیام نور کشور > امام جمعه بیجار: شهید صیاد شیرازی یک مجاهد مکتبی و ولایتمدار بود

امام جمعه بیجار: شهید صیاد شیرازی یک مجاهد مکتبی و ولایتمدار بود

امام جمعه بیجار: شهید صیاد شیرازی یک مجاهد مکتبی و ولایتمدار بود

شهید امیر سپهبد علی صیاد شیرازی یک مجاهد مکتبی پایبند به دین، بصیر، شجاع و ولایتمدار بود.

– سنندج- ایرنا- امام جمعه بیجار گفت: شهید امیر سپهبد علی صیاد شیرازی یک مجاهد مکتبی پایبند به دین، بصیر، شجاع و ولایتمدار بود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا حجت الاسلام علی مرادی شامگاه شنبه در مراسم هجدهمین سالگرد شهادت صیاد شیرازی در دانشگاه پیام نور سقز با اشاره به برخی از خصوصیات این شهید افزود: وی مشهور به صیاد دل ها و شخصی بود که دل حضرت امام خمینی(ره) را صید کرد.

وی اضافه کرد:این شهید بزرگوار با بر تن کردن لباس غیرت، با خدای خود عهد بسته بود که در راه دفاع از ارزش های اسلامی و اعتقادها و باورها جهاد کند تا دین و آرمان های بعثت با آسیب مواجه نشود.

او با اشاره به حدیثی از حضرت محمد(ص) عنوان کرد: بهترین چیز در راه خدا و بهترین دعا به روایت آن حضرت، شهادت بوده است و سایر شهدای ایران اسلامی و به ویژه شهیدان ایرج نصرت زاد، حسین همدانی و عباس بابایی با بصیرت کامل پا در راه دفاع از دین گذاشتند.

حجت الاسلام مرادی با اشاره به ویژگی های ارتش جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: ارتش مکتبی در دفاع از انقلاب اسلامی، ولایتمداری خود را از اوایل انقلاب به نمایش گذاشت و به فرمان حضرت امام خمینی(ره) لبیک گفت.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود تاکید کرد: دشمنان به دلیل دفاع تمام قد انقلاب ایران از اسلام، همواره دشمنی خود را با کشور ادامه می دهند و باید ما همواره آگاه و بصیر باشیم.

فرمانده تیپ ۲۲۸ سرلشکر ابراهیم ثابت سقز هم با خوانشی بر دوران مختلف زندگی شهید صیاد شیرازی، وی را بسیجی مخلص و فداکار ، افتخار مردان نبرد، آموزگار اخلاص و الگوی تقوا توصیف کرد.

امیر سرتیپ گرشاسب ابوالحسنی عنوان کرد: شهید صیاد شیرازی سرآمد زمانه خویش بود و درس شهادت را از مکتب امام راحل آموخته بود.

در ادامه این مراسم از خانواده شهیدان فریدون رشیدی، اسماعیل آب و احمد ابراهیمی تجلیل به عمل آمد.

در این مراسم جمعی از خانواده های شهدای ارتش، معاون سیاسی امنیتی فرماندار سقز، جمعی از اعضای شورای تامین و اداری و تعدادی از نیروهای نظامی و انتظامی حضورداشتند.

شهید امیر سپهبد علی صیاد شیرازی در سال ۱۳۲۳ در شهر درگز متولد شد وی در ۹ مهرماه سال ۱۳۶۰با فرمان امام خمینی(ره) در سمت فرماندهی نیروی زمینی ارتش در میدان های نبرد حضور یافت و در ۲۱ فروردین ۱۳۷۸ توسط منافقین شهید شد.

کلید واژه ها: شهید – شیرازی – اسلامی – امام – امام جمعه – ارتش – شهادت – مراسم – ایران – دانشگاه پیام نور – خانواده – احمد ابراهیمی – جمهوری اسلامی – بهترین – شهدای ایران – ایرنا – مرادی – نبرد – ابراهیمی – جمعه – پیام نور – منافقین – دانشگاه – سالگرد – همدانی – جمهوری – تجلیل – اداری – تامین – سیاسی

امام جمعه بیجار: شهید صیاد شیرازی یک مجاهد مکتبی و ولایتمدار بود
منبع: اخبار دانشگاه پیام نور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *