قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار پیام نور کشور > فعالیت 36 درصد از مراکز رشد کشور در دانشگاه آزاد

فعالیت 36 درصد از مراکز رشد کشور در دانشگاه آزاد

فعالیت 36 درصد از مراکز رشد کشور در دانشگاه آزاد

سایت پیام نورنا : معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این که در حال حاضر 36 درصد از مراکز رشد کشور در دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت دارند، گفت: طبق سند چشم انداز دانشگاه آزاد اسلامی باید تا پایان سال 1396، 150 مرکز رشد و 800 واحد فناور داشته باشد.

به گزارش سایت پیام نورنا (PNUNA.COM) : ایسنا – دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی با بیان اینکه توسعه کمی و کیفی مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی از مصادیق اقتصاد مقاومتی است، اظهار کرد: مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی که با همکاری پارکهای علم و فناوری یا به صورت مستقل و با مجوز شورای گسترش وزارت علوم و وزارت بهداشت از سال 1385 آغاز به کار کرده‌اند، مجموعه‌ای از خدمات و تسهیلات حمایتی در جهت ارزش آفرینی و ثروت بر مبنای پژوهش‌های فناورانه در اختیار فعالان حوزه کارآفرینی قرار می‌دهند.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی از شروع فعالیت خود تاکنون 85 مرکز رشد در سراسر کشور راه‌اندازی کرده که 712 هسته، واحد و شرکت فناور در فضایی بالغ بر 88 هزار و 376 مترمربع استقرار دارند.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: طبق سند چشم‌انداز این دانشگاه باید تا پایان سال 1396، 150 مرکز رشد و 800 واحد فناور داشته باشد. در حال حاضر 36 درصد از مراکز رشد کشور در دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت دارند.

وی رصد و ارزیابی فناوری و ایده در دنیا و جلب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی، ارائه تمام خدمات و زیرساخت‌های ممکن فیزیکی، تجهیزات، نرم افزار و سخت افزار، استقلال مالی شرکت‌ها در کمترین زمان ممکن و ایجاد پنج هزار فرصت شغلی برای متخصصان و دانش آموختگان را از اهم نتایج مدل کسب و کار و سیاست‌های مدیریت پارک علم و فناوری دانشگاه دانست.

فعالیت 36 درصد از مراکز رشد کشور در دانشگاه آزاد
منبع: اخبار پیام نور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *