قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار پیام نور کشور > ظرفیت دولتی و مردمی جهت پاکسازی نقاط آلوده به مین درکردستان وجوددارد

ظرفیت دولتی و مردمی جهت پاکسازی نقاط آلوده به مین درکردستان وجوددارد

ظرفیت دولتی و مردمی جهت پاکسازی نقاط آلوده به مین درکردستان وجوددارد

حقوقدان ایرانی و استادیار گروه حقوق عمومی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران گفت: کردستان از ظرفیت های دولتی و مردمی برای پاکسازی نقاط آلوده به مین برخوردار است.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا دکتر امیر حسین رنجبریان شامگاه پنجشنبه در همایش بایسته ها و راهبردهای مقابله با آسیب های ناشی از مین در دانشگاه پیام نور سقز با بیان اینکه کردستان دارای ظرفیت های خوبی از لحاظ منابع انسانی و فرهنگی است افزود: عزم همگانی و جدی دولت و نهادهای مدنی و مردم برای پاکسازی، آموزش و آگاهی بخشی و کاهش خطرات مین بسیار ضروری است.

وی با عنوان اینکه برگزاری برنامه های فرهنگی و علمی برای آگاه سازی در خصوص خطرات مین بسیار ضروری است بر توسعه این برنامه های علمی در جهت کاهش آسیب ها و تبعات مین و گلوله های عمل نشده باقی مانده از جنگ تاکید کرد.

او اضافه کرد: از دیگر برنامه های اولویت دار در این راستا، حمایت از قربانیان و خسارت دیدگان مین است که باید به جد در دستور کار دولت و نهادهای مردم نهاد باشد.

رییس شعبه غرب انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد هم با تشریح اهداف و کارکردهای این انجمن برای ایجاد ارتباط بین نخبگان و شهروندان با سازمان بین المللی بیان کرد: یکی از وظایف سازمان های بین المللی گسترش صلح و امنیت بین المللی از طریق تدوین قواعد و قانون است.

ظرفیت دولتی و مردمی جهت پاکسازی نقاط آلوده به مین درکردستان وجوددارد
منبع: اخبار دانشگاه پیام نور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *