قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار پیام نور کشور > نسخه عملیاتی اقتصاد مقاومتی در خوزستان سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی است

نسخه عملیاتی اقتصاد مقاومتی در خوزستان سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی است

نسخه عملیاتی اقتصاد مقاومتی در خوزستان سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی است

مسئول بسیج اساتید دانشگاه پیام نور اهواز گفت: خوزستان به لحاظ اقلیمی و محیطی شرایط مساعد برای کشاورزی دارد و بخش کشاورزی و بویژه طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری در خوزستان می تواند اقتصاد مقاومتی را تحقق بخشد.

– محمد مطیعی، مسئول بسیج اساتید دانشگاه پیام نور اهواز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو” در اهواز، بیان داشت: برای قضاوت درباره اقتصاد مقاومتی و پیشرفت آن نیازمند شاخص های مشخص و قابل اندازه گیری هستیم.

وی افزود: در این شاخص ها باید شرایط اقلیمی و محیطی و فرهنگی و تاریخی لحاظ شود تا بتوان قضاوت صحیح و عقلانی در باره عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی ارائه داد و گرنه دچار شعارزدگی در این حوزه می شویم.

مطیعی بیان داشت: یکی از حوزه مشخص و قابل اتکا در تحقق اقتصاد مقاومتی در خوزستان که ظرفیت ها و بسترهای آن فراهم است، حوزه کشاورزی است.

وی ادامه داد: طرح ۵۵۰ هزار هکتاری کشاورزی خوزستان که با ابتکار و دوراندیشی مقام معظم رهبری در خوزستان اجرایی شده است، تبلور مشخصی از عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی است.

مسئول بسیج اساتید دانشگاه پیام نور اهواز با اشاره به بحران بیکاری در کشور گفت: در کشورهای اروپایی بیش از ۳۰ درصد اشتغال پایدار کشورها در حوزه کشاورزی است؛ اما این آمار در کشورمان و خوزستان کمتر از ۱۰ درصد است.

وی عنوان کرد: برای بحران بیکاری و با توجه با شرایط اقلیمی خوزستان نسخه عملیاتی اقتصاد مقاومتی در خوزستان و رسیدن به توسعه پایدار توجه به کشاورزی است.

عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور خوزستان بیان کرد: کشاورزی با توجه به ظرفیت های که در خوزستان است، هم می تواند اشتغال پایدار در خوزستان ایجاد کند و هم درآمدزایی برای کشور داشته باشد.

کلید واژه ها: اقتصاد مقاومتی – خوزستان – دانشگاه پیام نور – کشاورزی – اقتصاد – پیام نور – مقام معظم رهبری – دانشگاه – کشور – اهواز – پیام – شرایط – کشورهای اروپایی – اشتغال – بسیج – بیکاری – سرمایه گذاری – اندازه گیری – بحران – رهبری – هیات علمی – درصد – خبرگزاری – شاخص – عضو هیات – اروپایی – خبرنگار – سرمایه – ابتکار – فرهنگی

نسخه عملیاتی اقتصاد مقاومتی در خوزستان سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی است
منبع: اخبار دانشگاه پیام نور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *