قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار پیام نور کشور > تحصیل ۲۲۰ هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در دانشگاه آزاد اسلامی

تحصیل ۲۲۰ هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در دانشگاه آزاد اسلامی

تحصیل ۲۲۰ هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در دانشگاه آزاد اسلامی

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ۲۲۰ هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول تحصیل هستند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه آذربایجان‌شرقی، سیدمحمدتقی طباطبایی در اولین همایش دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های آزاد اسلامی آذربایجان شرقی، افزود: براساس بخشنامه ابلاغی هیچ واحدی حق ندارد به علت مسائل مربوط به شهریه از تحصیل دانشجویان شاهد و ایثارگر جلوگیری به عمل آورد و روسای واحدها ملزم به رعایت آن هستند.

وی اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی، بوستان ایثارگران و فرزندان شهداست و بیشترین جمعیت از این عزیزان در آن مشغول تحصیل و علم آموزی است.

طباطبایی گفت: ۱۲۰ هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر مشمول قانون جامع این ستاد بوده و از تسهیلات آن بهره‌مند هستند و ۱۰۰ هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در دانشگاه هستند که مشمول این قانون نیستند و درصدد اصلاح قانون برای بهره‌مندی این عزیزان از تسهیلات در دانشگاه‌ها هستیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر دانشجو در کشور مشغول به تحصیل هستند، اضافه کرد: از این تعداد ۱۲ درصد را دانشجویان شاهد و ایثارگر تشکیل می‌دهند که پتانسیل بسیار بالایی برای ترویج فرهنگ شهادت، ایثار در دانشگاه‌ها و جامعه است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی نیز گفت: در سال تحصیلی جاری در دانشگاه‌های استان ۷هزار و ۵۰۰ نفر از یادگاران هشت سال دفاع مقدس تحصیل می‌کنند که ۶۱ درصد این دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی استان ثبت نام کرده‌اند.

قاسم صمدیان افزود: اگر در حال حاضر جهان در برابر کشور ایران سر تعظیم فرود می‌آورد و زانوی ادب می‌زند و در پای میز مذاکره حاضر می‌شوند، به برکت خون شهداست.

وی از دانشجویان خواست تا حضور در دانشگاه را مغتنم شمرده و برای تعالی علمی و معرفتی خود تلاش مضاعف کرده و خود را برای اداره آینده کشور آماده کنند.

انتهای پیام

تحصیل ۲۲۰ هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در دانشگاه آزاد اسلامی
منبع: دانشگاه پیام نور

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *