قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار پیام نور کشور > برای تقویت فرهنگ و مذهب در دانشگاه‌ها تلاش شود

برای تقویت فرهنگ و مذهب در دانشگاه‌ها تلاش شود

برای تقویت فرهنگ و مذهب در دانشگاه‌ها تلاش شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی عصر چهارشنبه در دیدار با رؤسای دانشگاه صنعتی شریف که در مدرسه امام سجاد(ع) برگزار شد، ضمن تبریک ایام غدیر و تسلیت حادثه منا گفت: دانشگاه شریف از دانشگاه‌های پرطرفدار و مهمی در سطح کشور است و به همین دلیل دانشجویان تمام سعی‌شان را می‌کنند تا در این دانشگاه حضور یابند و حضور خود در این دانشگاه را پیروزی و موفقیت می‌دانند.

وی به بعد تقویت فرهنگ و مذهب در این دانشگاه نیز اشاره کرد و اظهار داشت: هر چه بیشتر موضوع فرهنگ و مذهب در دانشگاه شریف برای دانشجویان و اساتید تقویت شود، بهتر خواهد بود، زیرا در این دانشگاه، نخبگان زیادی تجمع کرده‌اند و این امر می‌طلبد مذهب در این دانشگاه بیشتر تقویت و سرمایه گذاری شود تا احتمال به دام افتادن کمتر باشد.

تقوای نخبگان باید قوی‌تر باشد

استاد برجسته حوزه، افزود: ما در مباحث حوزه هم به علم و تقوا و تهذیب تأکید بسیار داریم و حتی تشویق نیز می‌کنیم؛ نخبگان هر مقدار مفیدتر، مؤثرتر و برجسته‌تر باشند، تقوای آنها نیز باید قوی‌تر باشد.

وی اظهار داشت: اگر در مباحث فرهنگی و مذهبی نخبگان، سرمایه‌گذاری تقویت نشود احتمال دارد در دام دشمن بیافتند.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه امروز در شرایط هجوم رسانه و فرهنگ‌های بیگانه قرار داریم بر لزوم هوشیاری بیشتر در این عرصه تاکید کرد.

این مفسر قرآن کریم گفت: ما افرادی را سراغ داریم، وقتی به آمریکا رفتند و برگشتند از مسائل اعتقادی خودشان دست بر نداشتند؛ زیرا بنیه مذهبی و تقوای آنها قبل از رفتن به آمریکا قوی شده بود.

تأسیس حوزه دانشجویی برای رفع نیاز نخبگان در دانشگاه شریف

حجت الاسلام نجات، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شریف نیز در ابتدای این دیدار با بیان این که این دانشگاه از جمله دانشگاه‌هایی است که نخبگان زیادی دارد، گفت: در دانشگاه شریف بسیاری از مباحث مانند مباحث فرهنگی و نخبه پروری استاد نسبت به سایر دانشگاه متفاوت است.

وی افزود: در دانشگاه شریف ظرفیت بسیار بالایی از جهت حضور نخبگان وجود دارد و ما توانستیم حوزه دانشجویی برای رفع نیاز نخبگان تأسیس کنیم.

مسئول نهادی نمایندگی دانشگاه شریف از آیت الله مکارم شیرازی برای حضور در این دانشگاه برای سخنرانی دعوت به عمل آورد.

برای تقویت فرهنگ و مذهب در دانشگاه‌ها تلاش شود
منبع: دانشگاه پیام نور

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *