چهارشنبه , 1 آوریل 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار پیام نور کشور > برای پناهندگان امکان ادامه تحصیل فراهم کنید

برای پناهندگان امکان ادامه تحصیل فراهم کنید

برای پناهندگان امکان ادامه تحصیل فراهم کنید

اساتید دانشگاهی انگلیس از تمام دانشگاه‌های این کشور درخواست کردند که برای جوانان پناهجو بورسیه و امکان ادامه تحصیل فراهم کنند.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اساتید این کشور خواستار آن شده‌اند که تمامی دانشگاه‌های انگلیس دسترسی پناهندگان به آموزش عالی را آسان‌تر و در حل بحران مهاجران به اندازه خود سهمی داشته باشند.

گروهی از اعضای آکادمیک انگلیس به روسای دانشگاه‌های این کشور نامه نوشته و از آنان درخواست کرده‌اند که برای دانشجویان مهاجر و پناهنده، شرایط ادامه تحصیل در مقطع آموزش عالی را فراهم نمایند.

همچنین تعدادی موسسه خیریه در همکاری با برخی دانشگاه‌ها برای تعداد محدودی از دانشجویان مهاجر سرمایه‌ای در نظر گرفته‌اند تا بتوانند به صورت رایگان ادامه تحصیل بدهند اما اکنون گروهی از اساتید و اعضای علمی این کشور از تمام موسسات آموزشی درخواست کرده‌اند که در این مساعدت‌ها سهمی داشته باشند.

«گرومیندر بامبرا»، استاد جامعه‌شناسی دانشگاه وارویک در این رابطه گفت: مهم است تا حقوق بشر در حوزه آموزش فراتر از مرزهای ملی شناخته شود. دسترسی به آموزش عالی افراد را قادر می‌سازد تا مهارت‌هایشان را تقویت کرده و از آن‌ها جهت کمک به جامعه استفاده کنند.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، پناهنده‌ها در انگلیس اجازه ندارند کار کنند و از حق گرفتن وام یا کمک هزینه تحصیلی نیز برخوردار نیستند و در نتیجه نمی‌توانند هزینه‌ شهریه موسسات آموزشی را تامین کنند و در نهایت از تحصیل محروم می‌مانند.

انتهای پیام

برای پناهندگان امکان ادامه تحصیل فراهم کنید
منبع: دانشگاه پیام نور

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *