قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار پیام نور کشور > افق پنج‌ساله دانشگاه صنعتی دزفول تدوین می‌شود

افق پنج‌ساله دانشگاه صنعتی دزفول تدوین می‌شود

افق پنج‌ساله دانشگاه صنعتی دزفول تدوین می‌شود

رییس دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور دزفول از تدوین افق پنج ساله دانشگاه تا پایان سال جاری و اصلاح رشته‌ها و ظرفیت‌ها با تمرکز بر توسعه تحصیلات تکمیلی و آمایش سرزمین خبر داد.

دکترمحمدرضا عصاری در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خوزستان، اظهار کرد: امسال نزدیک به ۷۰۰ دانشجوی جدیدالورود خواهیم داشت که از این تعداد حدود ۱۳۰ نفر در مقطع کارشناسی ارشد هستند، همچنین نسبت دانشجویان دختر و پسر ورودی جدید تقریبا برابر است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در مجموع بیش از ۲۲۰۰ دانشجو در این دانشگاه تحصیل می‌کنند اما در افق پنج ساله دانشگاه که قرار است تا پایان امسال تدوین و نهایی شود با اصلاح تعداد و ظرفیت رشته‌ها، تعداد دانشجویان به ۵۰۰۰ نفر افزایش می‌یابد و از این تعداد ۲۵ درصد دانشجویان دوره‌های تحصیلات‌تکمیلی خواهند بود.

رییس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول از برنامه‌های توسعه آموزشی دانشگاه در رشته‌های IT و کامپیوتر با نگاه به آمایش سرزمین و ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های منطقه‌ای خبر داد و افزود: معتقدیم توسعه باید هدفمند و در راستای مزیت‌های نسبی منطقه انجام شود، به عنوان مثال رشته‌هایی مانند متالوژی و هوافضا نسبت به رشته‌های صنایع تبدیلی و تجهیزات نفت و گاز در اولویت دوم دانشگاه هستند.

عصاری با بیان این‌که تنها به توسعه کمی ظرفیت پذیرش دانشجو معطوف نیستیم، تصریح کرد: ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان، تجاری‌سازی فناوری و حرکت به سمت دانشگاه‌های نسل سوم و کارآفرین نیز در برنامه دانشگاه است و توسعه آموزشی بخشی از فعالیت‌های دانشگاه را شامل می‌شود.

وی افزود: در راستای تولید ثروت از علم و تجاری‌سازی فناوری تعامل خوبی با نیروگاه‌های برق‌آبی منطقه و واحدهای کشت و صنعت برقرار شده است تا اثربخشی دانشگاه نه تنها در حوزه آموزشی بلکه در تجاری‌سازی و حل مشکلات بخش‌های صنعت نیز مشهود باشد.

رییس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول با اشاره به توسعه دوره‌های کارشناسی دانشگاه در سال‌های گذشته، ادامه داد: در برنامه‌های پیش رو تمرکز بر گسترش دوره‌های تحصیلات‌تکمیلی به‌خصوص در رشته‌های مهندسی شیمی و برخی گرایش‌های عمران و مکانیک خواهد بود؛ همچنین مقدمات راه‌اندازی دوره‌های دکتری با اولویت رشته‌های مهندسی برق، مکانیک و معماری در حال انجام است و امیدواریم در سال ۹۵ نخستین دوره دکتری در دانشگاه راه‌اندازی شود.

عصاری در خصوص نسبت دوره‌های تحصیلات‌تکمیلی به پایه در دانشگاه صنعتی دزفول نیز گفت: در سال ۹۲ حدود سه درصد ظرفیت دانشگاه به رشته‌های کارشناسی‌ارشد اختصاص داشت که این سهم اکنون به ۱۵ درصد افزایش یافته است و در افق پنج ساله دانشگاه باید به ۲۵ درصد ارتقا یابد.

انتهای پیام

افق پنج‌ساله دانشگاه صنعتی دزفول تدوین می‌شود
منبع: دانشگاه پیام نور

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *