قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار پیام نور کشور > زمینه مشارکت اقشار جامعه در تامین نیازهای آموزش عالی فراهم می‌شود

زمینه مشارکت اقشار جامعه در تامین نیازهای آموزش عالی فراهم می‌شود

زمینه مشارکت اقشار جامعه در تامین نیازهای آموزش عالی فراهم می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسین امید بعدازظهر امروز دوشنبه در حاشیه مراسم افتتاحیه خوابگاه دانشجویی پژوهشگاه مواد و انرژی در جمع خبرنگاران افزود: انتشار اوراق وقف برای افزایش جلب حمایت‌های خیّرین در تامین نیازهای مجموعه آموزش عالی دنبال می‌شود و به کمک این امر هرکسی با هر سطح درآمد در صورت تمایل می‌تواند در تامین نیازهای آموزش عالی مشارکت داشته باشد.

وی ادامه داد: لازم است نیازهای مجموعه آموزش عالی شناسایی و به اطلاع خیّرین رسانده شود تا بتوانیم از مشارکت‌های آنها در این زمینه بهره‌مند شویم که انتشار اوراق وقف به همین منظور دنبال می‌شود.

امید اظهار کرد: بنیادهای حامیان در سراسر کشور شکل می‌گیرد که بنیاد خیّرین حامیِ پژوهشگاه مواد و انرژی، یکی از آنها است ضمن اینکه تا پایان امسال همه دانشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری و همچنین مراکز پژوهشی دارای چنین بنیادی خواهند شد.

وی گفت: بنیادهای یادشده مورد اعتماد طرفین یعنی مردم و دانشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری و مراکز پژوهشی هستند و وجود چنین بنیادهای به جلب حمایت‌های خیّرین کمک شایانی می‌کند.

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: منابع مالی دولت محدود است که این امر، ضرورت بهره‌مندی از حمایت‌های خیّرین را بیش از پیش آشکار می‌کند.

وفاداری و پایبندی به نیات خیّرین ضرورت دارد

امید در ادامه سخنان خود بر ضرورت وفاداری و پایبندی به نیات خیّرین تاکید کرد و ادامه داد: نیات خیّرین باید محقق شود تا اعتمادی که به ما دارند، خدشه‌دار نشود. 

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم افزود: این وزارتخانه به نیات خیّرین وفادار و پایبند است و جلب حمایت‌های آنها را با جدیت دنبال می‌کند.

وی از بازسازی ناوگان پژوهشی کشور به عنوان یک ضرورت نام برد و اظهار کرد: جلب سرمایه‌گذاری به تحقق بهتر این امر کمک می‌کند ضمن اینکه برای کمک به همه مجموعه‌های پژوهشی از صندوق توسعه ملی تقاضای وام می‌شود.

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در پایان گفت: این امر حتی شامل آن‌دسته از مجموعه‌های پژوهشی که زیرمجموعه وزارت علوم نیستند هم می‌شود.

زمینه مشارکت اقشار جامعه در تامین نیازهای آموزش عالی فراهم می‌شود
منبع: دانشگاه پیام نور

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *