قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار پیام نور کشور > آخرین وضعیت پروژه‌های عمرانی دانشگاه ملایر در آستانه آغاز سال‌تحصیلی

آخرین وضعیت پروژه‌های عمرانی دانشگاه ملایر در آستانه آغاز سال‌تحصیلی

آخرین وضعیت پروژه‌های عمرانی دانشگاه ملایر در آستانه آغاز سال‌تحصیلی

مدیر دفتر فنی و طرح‌های عمرانی دانشگاه ملایر گفت: بخش عمرانی دانشگاه ملایر با انجام پروژه‌های بهسازی و نوسازی فضای سلف سرویس مرکزی دانشگاه ملایر، جداسازی خطوط انتقال آب شرب و فضای سبز و آغاز بکار عملیات اجرائی تصفیه‌خانه فاضلاب دانشگاه تابستان فعالی را سپری کرده است.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)_منطقه همدان، “فرپور” در جمع خبرنگاران، با اشاره به نوسازی فضای سلف سرویس مرکزی دانشگاه، اظهار کرد: با توجه به لزوم بهره‌مندی از فضای مناسب و با نشاط برای اساتید و کارکنان دانشگاه، عملیات اجرائی بهسازی و نوسازی سلف سرویس مرکزی دانشگاه در تابستان سال‌جاری آغاز شده و با فرارسیدن سالتحصیلی جدید به پایان خواهد رسید.

فرپور ادامه داد: در این بهسازی علاوه بر فضای فیزیکی، تجهیزات سرو غذا و مبلمان پذیرایی نیز نوسازی شده‌اند.

مدیر دفتر فنی و طرح‌های عمرانی دانشگاه ملایر افزود: با توجه به مشترک بودن خط انتقال آب شرب و خطوط آبیاری فضای سبز در قسمت شرقی سایت دانشگاه و لزوم استفاده از آب جنگل منابع طبیعی مجاور دانشگاه برای آبیاری فضای سبز، جداسازی خطوط انتقال آب در قسمت شرقی دانشگاه در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی آن در مردادماه سال‌جاری آغاز و هم‌اکنون آماده بهره‌برداری است، اظهار کرد: در این طرح کل آب مورد نیاز فضای سبز از محل چاه منابع طبیعی تامین می‌شود و آب چاه دانشگاه، با توجه به کاهش تراز آب‌های زیرزمینی و ضرورت تامین آب بهداشتی مورد نیاز صرفا برای شرب مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: ایجاد تصفیه‌خانه فاضلاب دانشگاه نیز از دیگر پروژه‌های عمرانی دانشگاه است که با توجه به کاهش منابع آبی از حساسیت خاصی برخوردار بوده و عملیات اجرایی آن در تابستان جاری آغاز شده است.

وی در رابطه با این پروژه گفت: با توجه به نیاز به تصفیه اصولی و بهداشتی فاضلاب و عدم پاسخگویی چاه‌های جذبی موجود برای دفع فاضلاب دانشگاه، احداث تصفیه‌خانه فاضلاب در ضلع جنوب غربی دانشگاه با ظرفیت ۲۰۰ مترمکعب مورد تایید قرار گرفته و پس از مرحله طراحی، عملیات اجرائی آن در ماه‌جاری آغاز شد و با برنامه‌ریزی انجام شده پیش‌بینی می‌شود در سال‌جاری به بهره‌برداری برسد.

مدیر دفتر فنی و طرح‌های عمرانی دانشگاه ملایر یادآورشد: نوسازی و بازسازی بوفه دانشکده عمران و معماری و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای تامین روشنایی سر درب اصلی دانشگاه نیز از دیگر طرح‌های جاری دانشگاه ملایر است که عملیات اجرایی آن در آغاز سالتحصیلی جدید به پایان خواهد رسید.

انتهای پیام

آخرین وضعیت پروژه‌های عمرانی دانشگاه ملایر در آستانه آغاز سال‌تحصیلی
منبع: دانشگاه پیام نور

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *