قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار پیام نور کشور > اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان بودجه برای وام شهریه

اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان بودجه برای وام شهریه

اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان بودجه برای وام شهریه

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از موافقت رییس جمهور با اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان بودجه برای وام شهریه دانشجویان خبر داد.

مهندس ذوالفقار یزدان‌مهر در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اعلام این مطلب گفت:سال گذشته بودجه دولتی وام شهریه صفر بود اما صندوق رفاه سعی کرد این کمبود را از منابع اختصاصی رفع کند. در همین راستا وزیر علوم و وزیر بهداشت به رییس جمهور نامه‌ای برای تخصیص بودجه به این بخش ارسال نمودند که رییس جمهور این نامه را به دکتر نوبخت، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، ارجاع دادند و تاکید کردند پیگیری شود، در نهایت جلسه ای که هفته گذشته برگزار شد منتج شد به اینکه بودجه ای به وام شهریه داده شود.

وی درمورد مبلغ بودجه ای که در نظر گرفته شده و میزانی که تا کنون تخصیص داده شده توضیح داد: اعتبار پیش‌بینی شده در بودجه ۱۰۰ میلیارد تومان است که تا کنون حدود ۴۰ درصد آن تخصیص داده شده است و امیدواریم تا پایان سال مبلغ تعیین شده به طور صد در صد تخصیص یابد،البته از آنجائی که ۸۵ درصد از دانشجویان شهریه پرداز بوده و وام شهریه بیشترین متقاضی را دارد،برای پاسخگوئی به این تقاضا نزدیک دو هزار میلیارد تومان لازم است و اگر صد در صد بودجه تعیین شده تخصیص یابد و درآمدهای اختصاصی را نیز در این حوزه به کار بگیریم تنها می‌توان به نیاز چهار درصد متقاضیان پاسخ داد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان در پاسخ به این سوال که چند درصد از ۱۰۰ میلیارد به وزارت علوم و چند درصد به وزارت بهداشت اختصاص دارد، خاطرنشان کرد: این مبلغ بر اساس نسبت دانشجو بین دو وزارت خانه تقسیم می‌شود که بر این اساس حدود ۷ و نیم درصد آن متعلق به وزارت بهداشت است.

انتهای پیام

اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان بودجه برای وام شهریه
منبع: دانشگاه پیام نور

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *