قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار پیام نور کشور > دانشجویان کروات از این پس فارسی می آموزند

دانشجویان کروات از این پس فارسی می آموزند

دانشجویان کروات از این پس فارسی می آموزند
رئیس گروه همکاری های بین الملل دانشگاه پیام نور خبر داد:

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : رئیس گروه همکاری های بین الملل دانشگاه پیام نور عنوان کرد؛ دانشجویان کروات از این پس فارسی می آموزند.

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : دکتر میترا احمدی افزود: بر اساس توافق صورت گرفته درس زبان فارسی در سال تحصیلی جدید برای دانشجویان علوم انسانی دانشگاه زاگرب و برای همه دانشجویان دانشگاه ری یکا ارائه خواهدشد.
دکتر احمدی گفت: مسولان دانشگاهی کروات آمادگی خود را برای تاسیس رشته زبان فارسی در دانشگاه های مورد اشاره اعلام کردند وعلاوه بر آن، در هر دو دانشگاه نشست های علمی و ادبی در خصوص فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی و ادبیات فارسی برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به ضرورت توسعه زبان فارسی و اشاعه فرهنگ و تمدن و ادبیات فارسی اظهار داشت: در این راستا، رایزن فرهنگی کشور در زاگرب به همراه دکتر علی رضا شادآرام عضو علمی دانشگاه پیام نور با پروفسور ایوانا فرانیچ معاون آموزشی دانشکده فلسفه دانشگاه زاگرب دیدار و درباه تدریس زبان فارسی و اشاعه فرهنگ و تمدن و ادبیات فارسی گفتگو و تبادل نظر کرد و همچنین در ملاقات با اینس سردوچ کونسترا رییس جدید دانشکده فلسفه دانشگاه ری یکا موضوع تدریس زبان فارسی و برگزاری سمینارهای معرفی فرهنگ و تمدن و ادبیات فارسی را مطرح کرد که با استقبال این مقام علمی کروات مواجه شد. 

دانشجویان کروات از این پس فارسی می آموزند
منبع: اخبار پیام نور

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *