پنج‌شنبه , 25 فوریه 2021
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > ال جی ترانزیستور فیلم نازک جدیدی برای آشکارسازهای پرتو ایکس دیجیتال معرفی کرد-اخبار IT

ال جی ترانزیستور فیلم نازک جدیدی برای آشکارسازهای پرتو ایکس دیجیتال معرفی کرد-اخبار IT

شرکت ال جی دیسپلی امروز از توسعه ترانزیستور فیلم نازک (TFT) جدیدی برای آشکارسازهای پرتو ایکس (X-Ray) دیجیتال خبر داده که با وجود قرارگیری کمتر در معرض تشعشع، امکان فیلم‌برداری از تصاویر باکیفیت‌تر را فراهم می‌کند.

475 x 120 1 ال جی ترانزیستور فیلم نازک جدیدی برای آشکارسازهای پرتو ایکس دیجیتال معرفی کرد اخبار IT

TFT در آشکارسازهای پرتو ایکس دیجیتال برای تبدیل تصاویر ایکس ری به فایل‌های دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرد. به گفته ال جی، نسخه‌های قدیمی TFT برای آشکارسازهای پرتو ایکس از «سیلیسیم آمورف» استفاده می‌کنند که در برابر نویز آسیب‌پذیر هستند و نرخ انتقال الکترون پایینی دارند.

در همین راستا کره‌ای‌ها بجای آن از «اکسید» استفاده و ادعا کرده‌اند که با این کار آسیب‌پذیری کاهش پیدا کرده و الکترون ۱۰۰ برابر سریعتر از گذشته منتقل می‌شود. این ویژگی امکان فیلم‌برداری از تصاویر با رزولوشن بالا و ویدیوهای سریع را ممکن می‌کند.

600x120 Digiato 3 ال جی ترانزیستور فیلم نازک جدیدی برای آشکارسازهای پرتو ایکس دیجیتال معرفی کرد اخبار IT
iranicard 290 290 ال جی ترانزیستور فیلم نازک جدیدی برای آشکارسازهای پرتو ایکس دیجیتال معرفی کرد اخبار IT digiato opt ال جی ترانزیستور فیلم نازک جدیدی برای آشکارسازهای پرتو ایکس دیجیتال معرفی کرد اخبار IT

unnamed 20 ال جی ترانزیستور فیلم نازک جدیدی برای آشکارسازهای پرتو ایکس دیجیتال معرفی کرد اخبار IT

به گفته کره‌ای‌ها، این ویژگی‌ها باعث می‌شوند که بتوان از TFT جدید در جراحی‌ها استفاده کرد. علاوه بر این، ال جی دیسپلی ادعا کرده که این ترانزیستور فیلم نازک جدید می‌تواند میزان قرارگیری در معرض تشعشع ناشی از آشکارسازها را تا بیش از ۵۰ درصد کاهش دهد و همچنین باعث بهبود عملکرد دستگاه‌های پرتو ایکس ری پرتابل مورد استفاده در محیط بیرون می‌شود.

شیوع ویروس کرونا میزان تقاضا برای آشکارسازهای پرتو ایکس را در جهان افزایش داده و در همین راستا توسعه نوع جدیدی از TFT منطقی به نظر می‌رسد.

در حال حاضر ال جی دیسپلی TFT جدیدش را در اختیار یک شرکت کره‌ای تشخیص از طریق تصاویر پرتو ایکس به نام «Drtech» قرار داده است. علاوه بر این، کره‌ای‌ها از امضای قرارداد با چندین کمپانی بین‌المللی برای ارائه TFT جدید خبر داده‌اند.

ال جی ترانزیستور فیلم نازک جدیدی برای آشکارسازهای پرتو ایکس دیجیتال معرفی کرد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *