قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > فاکسکان اولین خودروی برقی خود را اواخر ۲۰۲۱ رونمایی می‌کند-اخبار IT

فاکسکان اولین خودروی برقی خود را اواخر ۲۰۲۱ رونمایی می‌کند-اخبار IT

فاکسکان، از مونتاژکنندگان اصلی آیفون، سال گذشته میلادی از برنامه‌های خود برای ورود به بازار خودروهای برقی خبر داد. این شرکت حالا می‌گوید اولین اتومبیل الکتریکی ساخته شده با پلتفرم اختصاصی این شرکت اواخر سال ۲۰۲۱ رونمایی می‌شود.

475 x 120 1 فاکسکان اولین خودروی برقی خود را اواخر ۲۰۲۱ رونمایی می‌کند اخبار IT

به گزارش Nikkei، فاکسکان از ساخت دو خودروی سواری برقی و سبک روی پلتفرم Open Platform موسوم به MIH و عرضه آنها در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ خبر می‌دهد. «Young Liu»، یکی از مدیران ارشد فاکسکان نیز از احتمال عرضه یک اتوبوس برقی در بازه زمانی مشابه سخن گفته است.

پلتفرم MIH که فاکسکان مانور زیادی روی آن می‌دهد، قابلیت سفارشی سازی بالایی داشته و شامل شاسی و معماری الکتریکی است و از رانندگی خودران پشتیبانی می‌کند. فاکسکان می‌گوید این پلتفرم به شرکت‌های اتومبیل‌سازی کمک می‌کند تا میزان تولید را افزایش دهند چون برای کاهش زمان تولید و منابع طراحی شده است.

600x120 Digiato 3 فاکسکان اولین خودروی برقی خود را اواخر ۲۰۲۱ رونمایی می‌کند اخبار IT
iranicard 290 290 فاکسکان اولین خودروی برقی خود را اواخر ۲۰۲۱ رونمایی می‌کند اخبار IT 290x290 فاکسکان اولین خودروی برقی خود را اواخر ۲۰۲۱ رونمایی می‌کند اخبار IT

https   s3 ap northeast 1.amazonaws.com psh ex ftnikkei 3937bb4 images  aliases articleimage 7 0 7 8 30008707 6 eng GB Cropped 1602832977mih platform فاکسکان اولین خودروی برقی خود را اواخر ۲۰۲۱ رونمایی می‌کند اخبار IT

پلتفرم آماده فاکسکان برای شرکت‌هایی مناسب است که می‌خواهند هر چه زودتر وارد بازار خودروهای برقی شده و به محصولات خود تنوع ببخشند. اپل، از مشتریان اصلی فاکسکان نیز در ماه‌های اخیر به خاطر شایعه تولید اتومبیل برقی در کانون توجهات بوده است. بر اساس برخی گزارش‌ها، کمپانی کوپرتینویی با چندین سازنده اتومبیل از جمله هیوندای برای ساخت اتومبیل برقی مذاکره کرده است.

فاکسکان در صورت موفقیت در بازار خودروهای برقی فرصت مناسبی برای امضای یک قرارداد بزرگ دیگر با اپل خواهد داشت تا این بار به جای تولید آیفون، برای یکی از بزرگترین شرکت‌های تکنولوژی دنیا، اتومبیل برقی بسازد. البته در حال حاضر نمی‌توان با اطمینان از عقد یک قرارداد بلند مدت میان این دو کمپانی سخن گفت.

فاکسکان پیشتر همکاری با شرکت فیات کرایسلر را جهت ساخت اتومبیل‌های برقی برای بازار چین شروع کرده است و حدوداً دو ماه قبل از همکاری با جیلی خبر داد. این تولیدکننده تایوانی همچنین در حال مذاکره با دیگر شرکت‌های فعال در بازار خودروهای برقی مثل Faraday Future برای همکاری در زمینه ساخت اتومبیل الکتریکی است.

فاکسکان اولین خودروی برقی خود را اواخر ۲۰۲۱ رونمایی می‌کند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *