قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > بازی‌های ویدیویی احتمالا علائم افسردگی را در پسران کاهش ↓ می‌دهند-اخبار IT

بازی‌های ویدیویی احتمالا علائم افسردگی را در پسران کاهش ↓ می‌دهند-اخبار IT

با گسترش بازی‌های ویدیویی، پژوهش‌های زیادی درباره فواید و مضرات آن‌ها صورت گرفته که حالا جدیدترین آن‌ها، از تاثیر مثبت بازی‌های ویدیویی روی افسردگی در میان پسران خبر می‌دهد.

475 x 120 1 بازی‌های ویدیویی احتمالا علائم افسردگی را در پسران کاهش ↓ می‌دهند اخبار IT

پژوهش اخیر نشان می‌دهد پسران نوجوانی که بطور مکرر بازی‌های ویدیویی می‌کنند، تا ۲۴.۲ درصد کمتر از دیگران علائم افسردگی در آن‌ها شکل می‌گیرد. پژوهشگران ۱۱,۳۴۱ نوجوان ۱۱ ساله را برای مدت ۳ سال مورد بررسی قرار دادند و روی فعالیت‌های دیجیتالی آن‌ها نظارت داشتند.

این تحقیق نشان داده پسرانی که فعالیت‌های فیزیکی دارند، تحت تاثیر بازی‌های ویدیویی قرار نمی‌گیرند. بنابراین آن‌ها تنها روی نوجوانانی که از نظر فیزیکی فعال نیستند، تاثیر می‌گذارند.

600x120 Digiato 3 بازی‌های ویدیویی احتمالا علائم افسردگی را در پسران کاهش ↓ می‌دهند اخبار IT
iranicard 290 290 بازی‌های ویدیویی احتمالا علائم افسردگی را در پسران کاهش ↓ می‌دهند اخبار IT 280 280 دیجیاتو بازی‌های ویدیویی احتمالا علائم افسردگی را در پسران کاهش ↓ می‌دهند اخبار IT

طبق این پژوهش، اجرای مکرر بازی‌های ویدیویی با میزان کمتر علائم افسردگی در ارتباط است:

«استفاده مکرر از بازی‌های ویدیویی در پسرانی که فعالیت فیزیکی کمی دارند، با علائم کمتر افسردگی در ارتباط است، اما چنین موضوعی در افراد با فعالیت فیزیکی بالا مشاهده نمی‌شود.»

video game teen 1 بازی‌های ویدیویی احتمالا علائم افسردگی را در پسران کاهش ↓ می‌دهند اخبار IT

یکی از نتایج جالب این پژوهش، تاثیر مخرب استفاده مکرر از شبکه‌های اجتماعی روی دختران نوجوان است:

«در دختران، افرادی که اکثر روزها در ۱۱ سالگی از شبکه‌های اجتماعی استفاده کردند، در ۱۴ سالگی تا ۱۳ درصد بیشتر علائم افسردگی را بروز دادند.»

پژوهشگران دلایل خاصی برای چنین یافته‌هایی ارائه نکرده‌اند، با این حال برخی پژوهش‌ها در گذشته به تاثیر مثبت بازی‌های ویدیویی روی افراد اشاره کرده بودند، اما در تحقیق اخیر بطور خاص به پسران نوجوان اشاره شده است.

در این پژوهش به عوامل مختلفی اشاره نشده و برای مثال نمی‌دانیم مسائلی مانند وضعیت خانواده یا میزان محبوبیت یک نوجوان در آن لحاظ شده یا خیر. عوامل مختلفی می‌توانند در بروز افسردگی نقش داشته باشند ولی پژوهش اخیر بطور دقیق به آن‌ها اشاره‌ای نکرده و تنها بازی‌های ویدیویی را مدنظر قرار داده است.

با وجود اینکه با یک تحقیق طولانی مدت با جامعه آماری تقریبا بالا روبه‌رو هستیم، اما شاید بهتر بود پژوهشگران اشاره بیشتری به عوامل مختلف داشتند.

بازی‌های ویدیویی احتمالا علائم افسردگی را در پسران کاهش ↓ می‌دهند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *