چهارشنبه , 24 فوریه 2021
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > اپل خودروهای خودران خود را به فناوری لیدار پیشرفته مجهز خواهد کرد-اخبار IT

اپل خودروهای خودران خود را به فناوری لیدار پیشرفته مجهز خواهد کرد-اخبار IT

در ماه‌های اخیر اخباری مبنی بر ساخت خودروهای خودران توسط اپل شکل گرفت. حالا گفته می‌شود که این کمپانی برای تهیه قطعات اصلی خودروی خود و دستیابی به فناوری لیدار با ارائه دهندگان مختلفی در حال مذاکره است.

475 x 120 1 اپل خودروهای خودران خود را به فناوری لیدار پیشرفته مجهز خواهد کرد اخبار IT

اپل در حال ساخت خودروهای خودران خود است و می‌تواند به بزرگترین رقیب کمپانی تسلا تبدیل شود. هرچند این فناوری احتمالا تا پنج سال آینده به مرحله راه‌اندازی برسد اما اپل در حال حاضر نیاز دارد با یک خودروساز دیگر که خط تولید این خودروها را راه‌اندازی کرده همکاری داشته باشد.

self driving car concept اپل خودروهای خودران خود را به فناوری لیدار پیشرفته مجهز خواهد کرد اخبار IT

600x120 Digiato 3 اپل خودروهای خودران خود را به فناوری لیدار پیشرفته مجهز خواهد کرد اخبار IT
iranicard 290 290 اپل خودروهای خودران خود را به فناوری لیدار پیشرفته مجهز خواهد کرد اخبار IT Comp 1 1 1 2 1 اپل خودروهای خودران خود را به فناوری لیدار پیشرفته مجهز خواهد کرد اخبار IT

این کمپانی در حالی خودروهای اپل را به تولید انبوه خواهد رساند که خودِ اپل مسئولیت طراحی تجربه داخلی خودرو و نرم افزار تأمین انرژی آن را بر عهده خواهد داشت. یکی از نقاط قوت اصلی کمپانی اپل در زمان تیم کوک، ایجاد مشارکت‌های مهمی است که باعث می‌شود این کمپانی تولید محصولاتی را آغاز کند که سایر رقبا توانایی انجام آن را ندارند.

حالا در گزارش جدیدی اعلام شده است که اپل در حال انجام مذاکراتی برای خرید و استفاده از سنسورهای لیدار روی خودروهای خود است. از این سنسورها که کار اندازه‌گیری فاصله‌ها را انجام می‌دهند پیش از این در آیفون ۱۲ و آیپد پرو به استفاده شده بود. اپل برای خودروی خود به دنبال نسل جدید فناوری لیدار است که باعث می‌شود خودرو اطراف خود را در نظر داشته باشد و در محیط اطراف خود حرکت کند. البته اپل تنها شرکتی نیست که قصد دارد از این فناوری روی خودروهای خود استفاده کند.

در این گزارش به این موضوع اشاره شده است که اپل برای دستیابی به این فناوری در حال مذاکره با چندین تامین کننده است. همچنین در این گزارش عنوان شد که خودروهای اپل حداكثر تا ۵ سال آینده برای تولید انبوه آماده می‌شوند.

0e7e2ba5f49a89a049f277aedd341936 1024x682 اپل خودروهای خودران خود را به فناوری لیدار پیشرفته مجهز خواهد کرد اخبار IT

اپل از سال ۲۰۱۷ در حال آزمایش خودروهای خودران خود در در جاده‌های کالیفرنیا بوده و در ابتدای کار خود از فناوری لیدار تولید شده برای بازار استفاده کرده است.

در آخر باید به این نکته اشاره کرد که اپل برای تولید محصولات خود، علاوه بر تولید و توسعه سخت افزارهای خود، به قطعات سفارشی (مانند تراشه‌های سفارشی موجود در آیفون و مک) اعتماد می‌کند.

با این وجود اخیرا شایعاتی مبنی بر اینکه هیوندای و کیا برای همکاری در تولید خودروهای اپل در حال رقابت هستند به گوش می‌رسد. بنابراین به نظر می‌رسد اپل سخت افزار و نرم افزار این فناوری را مدیریت خواهد کرد و هیوندای و کیا علاوه بر تولید شاسی این خودرو، محصول نهایی را مونتاژ خواهند کرد. با این وجود هیوندای و کیا هر دو همکاری با اپل را انکار کرده‌اند.

اپل خودروهای خودران خود را به فناوری لیدار پیشرفته مجهز خواهد کرد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *