قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > تکنولوژی جدید اپل می‌تواند بریدگی نمایشگر آیفون را به تاریخ بسپارد-اخبار IT

تکنولوژی جدید اپل می‌تواند بریدگی نمایشگر آیفون را به تاریخ بسپارد-اخبار IT

اپل در حال تحقیق درباره فناوری جدیدی است که می‌تواند دوربین سلفی و سنسور تشخیص چهره را زیر نمایشگر پنهان کرده و سرانجام ناچ را از نمایشگر آیفون حذف کند.

475 x 120 1 تکنولوژی جدید اپل می‌تواند بریدگی نمایشگر آیفون را به تاریخ بسپارد اخبار IT

بر اساس برخی شایعه‌ها، اپل به فکر اضافه کردن حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر به آیفون است. حال پتنت جدیدی که در اداره ثبت اختراع و مالکیت فکری ایالات متحده به ثبت رسیده، نشان می‌دهد که کمپانی کوپرتینونشین به فکر پنهان کردن دوربین سلفی و سنسورهای مربوط به تشخیص چهره در زیر نمایشگر است. جالب آنکه در پتنت آشکارا به «دوربین زیر نمایشگر» اشاره شده است.

این پتنت به نوعی حسگر نوری (Photodetector) اشاره می‌کند که نور را پس عبور از نمایشگر جذب می‌کند. اپل می‌خواهد از این حسگر نوری به عنوان ابزار احراز هویت استفاده کند که قادر به خواندن اسکن اثر انگشت و نقشه سه بعدی چهره کاربر خواهد بود. به عبارت دیگر، به کمک این حسگر می‌توان قابلیت‌های «تاچ آیدی» و «فیس آیدی» را به زیر نمایشگر انتقال داد.

290 290 Digiato 1 تکنولوژی جدید اپل می‌تواند بریدگی نمایشگر آیفون را به تاریخ بسپارد اخبار IT
iranicard 290 290 تکنولوژی جدید اپل می‌تواند بریدگی نمایشگر آیفون را به تاریخ بسپارد اخبار IT digiato1 تکنولوژی جدید اپل می‌تواند بریدگی نمایشگر آیفون را به تاریخ بسپارد اخبار IT

image 152 تکنولوژی جدید اپل می‌تواند بریدگی نمایشگر آیفون را به تاریخ بسپارد اخبار IT

در قسمتی از توضیحات این پتنت آمده: «از آرایه‌ای از حسگرهای نوری می‌توان برای امنیت، پایش سلامت یا سرگرمی استفاده کرد. برای مثال، اگر قابلیت امنیتی را در نظر بگیریم، حسگرها می‌توانند برای دریافت داده‌های بیومتریک اعم از اثر انگشت، نقشه کف دست، اسکن سه بعدی صورت یا قرنیه چشم استفاده شوند. سپس از این داده‌ها می‌توان برای تشخیص یا احراز هویت استفاده کرد.»

در ادامه پتنت آمده که حسگرهای نوری را می‌توان پشت یک لایه – برای مثال پنل LTPO OLED یا LCD – نصب کرد که قابلیت فعالیت مستقل یا همکاری با دیگر سنسورها به عنوان سنسور احراز هویت بیومتریکی یا تشخیص چهره را خواهند داشت. علاوه بر این، حسگرها را می‌توان به گونه‌ای پیکربندی کرد که به عنوان دوربین سلفی، حسگر اثر انگشت یا تشخیص چهره بکار گرفته شوند.

اگر این پتنت به واقعیت تبدیل شود، آیفون سرانجام با نمایشگر تمام صفحه و بدون بریدگی نسبتاً زشت به بازار عرضه خواهد شد.

تکنولوژی جدید اپل می‌تواند بریدگی نمایشگر آیفون را به تاریخ بسپارد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *