پنج‌شنبه , 25 فوریه 2021
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > فراخوان مجدد مرسدس بنز برای 1.29 میلیون خودرو به خاطر نقص در سیستم eCall-اخبار IT

فراخوان مجدد مرسدس بنز برای 1.29 میلیون خودرو به خاطر نقص در سیستم eCall-اخبار IT

مرسدس بنز برای 1.29 میلیون خودرو در ایالات متحده فراخوان صادر کرد. این فراخوان گسترده برخی از خودروهای تولیدی بین سال‌های 2016 الی 2021 را در برگرفته و شامل 16 مدل‌ می‌شود: جالب آنکه چنین فراخوان گسترده ای تنها به دلیل وجود یک ایراد نرم افزاری و غیر خطرناک روی داده است، به طوری که سیستم مکان یاب خودرو ممکن است به دلیل وجود این مشکل نتواند در زمان بروز حادثه، محل دقیق خودرو را به پلیس اطلاع دهد.

475 x 120 1 فراخوان مجدد مرسدس بنز برای 1.29 میلیون خودرو به خاطر نقص در سیستم eCall اخبار IT

2020 mercedes benz glb front فراخوان مجدد مرسدس بنز برای 1.29 میلیون خودرو به خاطر نقص در سیستم eCall اخبار IT

در واقع علت فراخوان گسترده اشتوتگارتی‌ها، وجود مشکل نرم‌افزاری در سیستم eCall اعلام شده است. شاید بدانید این سیستم پیشرفته هنگام وقوع سانحه به طور خودکار با اورژانس تماس گرفته و مکان دقیق خودرو را در اختیار تیم‌های امدادی قرار می‌دهد. آنطور که در بیانیه رسمی آمده، این سیستم به خاطر مشکل نرم‌افزاری مذکور ممکن است نتواند محل دقیق حادثه را به تیم‌های امدادی ارسال کند.

600x120 Digiato 2 فراخوان مجدد مرسدس بنز برای 1.29 میلیون خودرو به خاطر نقص در سیستم eCall اخبار IT
iranicard 290 290 فراخوان مجدد مرسدس بنز برای 1.29 میلیون خودرو به خاطر نقص در سیستم eCall اخبار IT 290 290 فراخوان مجدد مرسدس بنز برای 1.29 میلیون خودرو به خاطر نقص در سیستم eCall اخبار IT

فراخوان مرسدس بنز با شناسه 21V058000 توسط NHTSA ثبت شده است. گفته می‌شود تمامی 1,292,258 خودروی مشمول این فراخوان قبل از 29 ژانویه سال 2021 خط تولید را ترک کرده‌اند.

Mercedes Benz GLE63 S AMG Coupe 2021 فراخوان مجدد مرسدس بنز برای 1.29 میلیون خودرو به خاطر نقص در سیستم eCall اخبار IT

نگاهی به تاریخچه وقایع مربوط به این فراخوان حکایت از آن دارد نقص در نرم‌افزار سیستم eCall اولین بار در اکتبر 2019 مشاهده شده است، زمانی که یکی از مراکز مرسدس بنز در اروپا اطلاعاتی غیر دقیق از محل تصادف دریافت کرده بود. پس از بررسی‌های صورت گرفته روی منبع تغذیه و ماژول برقراری ارتباط، مشخص شده که نرم‌افزار این ماژول در داده‌های مربوط به مکان مداخله می‌دهد.

در اطلاعیه رسمی فراخوان میلیونی مرسدس بنز این چنین آمده:

«بر اساس گفته‌های تامین‌کننده، به خاطر نوع طراحی نرم‌افزار ماژول برقراری ارتباط، امکان پیشگیری از ارسال مکان غیر دقیق وجود ندارد. هر گونه اختلال در منبع تغذیه ماژول، ممکن است به یک بازنشانی (ریست) داخلی در این ماژول منجر شود. اگر ماژول ارتباطی بازنشانی شود، این احتمال وجود دارد سیستم اصلی، مکان خودرو را به جای محل فعال شدن سیستم eCall، جایی که آخرین بار موتور استارت خورده ثبت کند.»

ناگفته نماند نقص مورد بحث براحتی از طریق یک آپدیت نرم‌افزاری از راه دور یا بروزآوری دستی در نمایندگی‌های مرسدس بنز قابل برطرف‌سازی است. این فراخوان شامل تمامی مدل های CLA-Class, GLA-Class, GLE-Class, GLS-Class, SLC-Class, A-Class, GT-Class, C-Class, E-Class, S-Class, CLS-Class, SL-Class, B-Class, GLB-Class, GLC-Class, G-Class می شود.

فراخوان مجدد مرسدس بنز برای 1.29 میلیون خودرو به خاطر نقص در سیستم eCall

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *