پنج‌شنبه , 25 فوریه 2021
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > تاسیس کارخانه تسلا در هند؛ ایلان ماسک به دنبال فتح بازارهای بزرگ-اخبار IT

تاسیس کارخانه تسلا در هند؛ ایلان ماسک به دنبال فتح بازارهای بزرگ-اخبار IT

بر اساس اطلاعات لو رفته از اسناد دولتی، شرکت تسلا می‌خواهد در هندوستان نیز یک کارخانه احداث کند. این تصمیم به دنبال تصمیم تسلا برای ورود به بازار هند گرفته شده است. اطلاعات فاش شده حکایت از آن دارد خودروساز کالیفرنیایی استان جنوبی کارناتاکا (Karnataka) را به عنوان محل احداث کارخانه جدید خود انتخاب کرده است.

475 x 120 1 تاسیس کارخانه تسلا در هند؛ ایلان ماسک به دنبال فتح بازارهای بزرگ اخبار IT

این خبر تنها مدتی کوتاه پس از رسانه‌ای شدن همکاری شاخه هند تسلا با دفتر شرکت Energy Private Limited در شهر بنگلور استان کارناتاکا منتشر می‌شود. پیش از این استاندار کارناتاکا با انتشار توئیتی از آغاز دپارتمان تحقیق و توسعه مجموعه جدید تسلا در بنگلور پرده برداشته بود، البته این توئیت بنا به دلایلی بعدا حذف شد. تاکنون نه تسلا و نه دفتر استانداری کارناتاکا در رابطه با درستی این گزارش واکنشی رسمی از خود نشان نداده‌اند.

2021 tesla model 3 20960fe532 تاسیس کارخانه تسلا در هند؛ ایلان ماسک به دنبال فتح بازارهای بزرگ اخبار IT

600x120 Digiato 2 تاسیس کارخانه تسلا در هند؛ ایلان ماسک به دنبال فتح بازارهای بزرگ اخبار IT
iranicard 290 290 تاسیس کارخانه تسلا در هند؛ ایلان ماسک به دنبال فتح بازارهای بزرگ اخبار IT digiato opt تاسیس کارخانه تسلا در هند؛ ایلان ماسک به دنبال فتح بازارهای بزرگ اخبار IT

نیتین گادکاری (Nitin Gadkari) وزیر حمل و نقل هند، در گفتگویی که دسامبر 2020 با رسانه‌ها داشت، از فروش محصولات تسلا از سال 2021 در این کشور خبر داده بود. وی در آن مقطع افزوده بود پس از آغاز فروش، این شرکت احتمال تولید محلی محصولات خود را بررسی خواهد کرد.

قطعا می‌دانید که هند یک کشور در حال توسعه است و اتومبیل‌های الکتریکی سهم بسیار ناچیزی از بازار خودروی آن را در اختیار دارند. طبق آمار موجود، در سال 2019 تنها 3,400 مدل برقی توسط هندی‌ها خریداری شده، این در حالی است که همان سال حدود 1.7 میلیون خودروی مجهز به موتور درون‌سوز در این کشور پرجمعیت به فروش رسیده است.

2020 Tesla Model S 1 تاسیس کارخانه تسلا در هند؛ ایلان ماسک به دنبال فتح بازارهای بزرگ اخبار IT

گفته می‌شود مدل 3 اولین محصول تسلا برای بازار هند خواهد بود. نکته عجیب اینکه برای این سدان کامپکت قیمت تقریبی 5.5 میلیون روپیه در نظر گرفته شده که معادل 76 هزار دلار می‌شود. با چنین رقمی که حدود دو برابر قیمت اصلی است، مدل 3 خارج از توان خرید بسیاری از مشتریان هندی خواهد بود. شاید به همین خاطر است که تسلا توسعه یک مدل ارزان‌قیمت را در دستور کار قرار داده، پیش‌بینی می‌شود این خودرو حول و حوش 25 هزار دلار قیمت داشته باشد.

تاسیس کارخانه تسلا در هند؛ ایلان ماسک به دنبال فتح بازارهای بزرگ

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *