چهارشنبه , 24 فوریه 2021
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > مک لارن Artura PHEV هیبریدی معرفی شد؛ فصلی جدید در تاریخ مک لارن-اخبار IT

مک لارن Artura PHEV هیبریدی معرفی شد؛ فصلی جدید در تاریخ مک لارن-اخبار IT

با گذشت یک دهه از معرفی اولین محصول مدرن برند انگلیسی مک لارن یعنی 12C، این شرکت از اولین محصول تولید انبوه پلاگین هیبریدی خود با نام مک لارن Artura PHEV پرده برداری کرد. این یک محصول کاملا جدید برای برند مک لارن به حساب می‌آید و پیش نمایشی از محصولات هیبریدی و برقی مک لارن در دهه آینده خواهد بود.

475 x 120 1 مک لارن Artura PHEV هیبریدی معرفی شد؛ فصلی جدید در تاریخ مک لارن اخبار IT

98 mclaren artura 2021 autocar images studio side edit مک لارن Artura PHEV هیبریدی معرفی شد؛ فصلی جدید در تاریخ مک لارن اخبار IT

این محصول با برچسب قیمت 185 هزار پوندی به فروش خواهد رسید و حداکثر سرعت آن به 330 کیلومتر بر ساعت می‌رسد و برای رسیدن به سرعت 60 کیلومتر بر ساعت به تنها 3 ثانیه زمان احتیاج دارد.

600x120 Digiato 2 مک لارن Artura PHEV هیبریدی معرفی شد؛ فصلی جدید در تاریخ مک لارن اخبار IT
iranicard 290 290 مک لارن Artura PHEV هیبریدی معرفی شد؛ فصلی جدید در تاریخ مک لارن اخبار IT 290 290 مک لارن Artura PHEV هیبریدی معرفی شد؛ فصلی جدید در تاریخ مک لارن اخبار IT

در حالت تمام الکتریکی این سوپرخودرو هیبریدی توانایی طی کردن مسافت 30 کیلومتری را دارد و در حالت هیبریدی نیز مصرف سوخت میانگین آن برابر با 5.6 لیتر در هر 100 کیلومتر است. وزن Artura تنها 27 کیلوگرم بیشتر از مک لارن 720S است.

96 mclaren artura 2021 autocar images nose مک لارن Artura PHEV هیبریدی معرفی شد؛ فصلی جدید در تاریخ مک لارن اخبار IT

این در حالی است که موتور 671 اسب بخاری V6 دو توربو به همراه یک موتور الکتریکی و بسته باتری به ظرفیت 7.4 kWh به گیربکس جدید 8 سرعته دو کلاچه اتوماتیک کوپل شده‌اند. تمامی بخش هیبریدی موتور تنها 130 کیلوگرم وزن دارد.

مک لارن از نام گذاری جدید برای این محصول استفاده کرده است و برای اولین بار آن نام گذاری عجیب و غریب خود که شامل اعداد بود را کنار گذاشته است.

همچنین این محصول بین مدل GT و 720S قرار خواهد گرفت و مدل تمام الکتریکی مک لارن نیز در سال 2025 میلادی از راه خواهد رسید.

97 mclaren artura 2021 autocar images studio rear edit مک لارن Artura PHEV هیبریدی معرفی شد؛ فصلی جدید در تاریخ مک لارن اخبار IT

شاسی و طراحی بدنه

مک لارن از تیوب شاسی تمام فیبرکربنی استفاده می‌کند که به کمک ساب فریم های تمام آلومینیومی قابلیت بالایی در زمینه مقاوت و جذب ضربات در حین تصادفات را دارد. وزن این تیوب شاسی تنها 82 کیلوگرم است و به علت قرار گیری بسته باتری کمی عقب تر از دیگر محصولات مک لارن جای گذاری شده است.

مک لارن از 4 فیبرکربن مختلف و رزین برای ساخت این تیوب شاسی استفاده کرده است. حتی فریم دور شیشه جلو نیز از کربن ساخته شده است.

95 mclaren artura 2021 autocar images headlights مک لارن Artura PHEV هیبریدی معرفی شد؛ فصلی جدید در تاریخ مک لارن اخبار IT

طول کلی این محصول کمی بیشتر از 4.5 متر است و عرض آن به 2 متر می‌رسد. فاصله بین دو محور نیز برابر با 2640mm است که در حدود 30 میلی‌متر کمتر از دیگر محصولات مک لارن است تا چابکی این سوپرخودرو هیبریدی افزایش پیدا کند.

وزن خشک این محصول برابر با 1495 کیلوگرم است و تمامی مهندسین مک لارن 4 سال برای این پروژه زمان گذاشته‌اند.

94 mclaren artura 2021 autocar images doors مک لارن Artura PHEV هیبریدی معرفی شد؛ فصلی جدید در تاریخ مک لارن اخبار IT

نوآوری 120 درجه ای در طراحی ساختار موتور

مک لارن Artura PHEV از موتور کاملا جدید V6 با حجم 2993 سی سی نیرو می‌گیرد و این موتور توسط شرکت ریکاردو در انگلستان تولید خواهد شد. برای اولین بار مک لارن از زاویه 120 درجه بین سیلندرها استفاده کرده تا دو توربوشارژر را دقیقا در بین دو ردیف سیلندر قرار دهد(مشابه با موتورهای توربوشارژ شده محصولات آلمانی از جمله مرسدس بنز، بی ام و و پورشه که توربوها در بین دو ردیف سیلندر قرار دارند).

93 mclaren artura 2021 autocar images hinged doors مک لارن Artura PHEV هیبریدی معرفی شد؛ فصلی جدید در تاریخ مک لارن اخبار IT

این موتور که به طور کامل از آلومینیوم ساخته شده است از سیستم زمان بندی متغیر سوپاپ بهره می‌برد و توانایی تولید 577 اسب بخار قدرت در دور موتور 7500 rpm را دارد. حداکثر دور موتور آن نیز به 8500 rpm می‌رسد و در حدود 50 کیلوگرم وزن کمتری به نسبت موتور V8 مک لارن دارد.

وزن کلی این موتور مجهز به روغن کاری خشک برابر با 160 کیلوگرم است و خروجی اگزوز نیز دقیقا در بین دو چراغ LED عقب قرار گرفته است. مک لارن از یک موتور الکتریکی بشدت کوچک از نوع شار محوری استفاده کرده که توانایی تولید 92 اسب بخار قدرت را دارد.

91 mclaren artura 2021 autocar images engine cover مک لارن Artura PHEV هیبریدی معرفی شد؛ فصلی جدید در تاریخ مک لارن اخبار IT

همچنین مک لارن از یک دیفرانسیل الکترونیکی استفاده کرده که توانایی تنظیم میزان انتقال قدرت به دو چرخ عقب را دارد. این دیفرانسیل الکترونیکی مجهز به کلاچ های مختلفی است و امکان تعویض و انتقال سریع تر قدرت به نسبت دیفرانسیل های ضد لغزش معمولی را فراهم می‌کند.

فرمان، سیستم تعلیق و ترمزها

سیستم تعلیق مک لارن Artura PHEV در جلو مشابه با مک لارن سنا از نوع دوبل جناغی شکل است. فرمان نیز همانند دیگر محصولات مک لارن از نوع الکترو هیدرولیکی است. سیستم تعلیق عقب کاملا جدید است و دارای 5 اتصال مختلف است که در بخش بالا از نوع جناغی شکل، دو بازوی کمکی در بخش پایینی و یازوی کنترل کننده که دقیقا جلوتر از چرخ عقب قرار دارد.

این طراحی فضای بیشتر در عین کاهش جرم فنربندی نشده را فراهم می‌کند و باعث کاهش وزن 2.4 کیلوگرمی در هر دو طرف محور عقب می‌شود.

87 mclaren artura 2021 autocar images cabin مک لارن Artura PHEV هیبریدی معرفی شد؛ فصلی جدید در تاریخ مک لارن اخبار IT

3 حالت برای تنظیم هندلینگ خودرو در نظر گرفته شده است که شامل راحت، اسپرت و مسابقه‌ای است. لاستیک فابریک نیز از نوع پیرلی P Zero Corsa است که هر یک از لاستیک ها مجهز به یک چیپ الکترونیکی برای کنترل فشار هوا، دما و میزان فاق لاستیک است. همچنین درون هر یک از لاستیک ها از یک اسفنج پلی اورتان استفاده شده تا میزان صدای لاستیک را کاهش دهد. سایز لاستیک در جلو 19 و در عقب 20 اینچ است.

86 mclaren artura 2021 autocar images dashboard مک لارن Artura PHEV هیبریدی معرفی شد؛ فصلی جدید در تاریخ مک لارن اخبار IT

فضای داخل اتاق

مک لارن درب های پروانه‌ای را باز طراحی کرده تا امکان ورود و خروج به داخل خودرو آسان‌تر شود. مهندسین این شرکت زمان زیادی برای کاهش صدا و نویز ورودی به داخل اتاق گذاشته‌اند و در زمان رانندگی معمولی موتور خودرو کمترین صدای ممکن را تولید می‌کند.

84 mclaren artura 2021 autocar images infotainment مک لارن Artura PHEV هیبریدی معرفی شد؛ فصلی جدید در تاریخ مک لارن اخبار IT

طراحی اتاق همانند دیگر محصولات مک لارن است و از یک کنسول مرکزی عمودی با صفحه نمایش و همینطور طراحی جدید پشت آمپری دیجیتال بهره می‌برد. این زبان طراحی در مدل های سنا و الوا استفاده شده بود.

مک لارن Artura PHEV در 4 تریم متفاوت شامل استاندارد، پرفورمنس، Techlux و vision عرضه خواهد شد و وارانتی 4 ساله به همراه پشتیبانی از سیستم هیبریدی و باتری تا 6 سال را به همراه خود دارد.

82 mclaren artura 2021 autocar images charging port مک لارن Artura PHEV هیبریدی معرفی شد؛ فصلی جدید در تاریخ مک لارن اخبار IT

مک لارن Artura PHEV یک پروژه کاملا جدید و چالشی برای کمپانی سازنده بوده و این شرکت انگلیسی انتظار دارد که این مسئله برای مشتریان نیز کاملا حس خواهد شد.

مک لارن در سال گذشته میلادی روزهای بسیار سختی را پشت سر گذاشته و تقریبا تمامی دارایی های خود از جمله محل تولید شرکت و همینطور سهام تیم فرمول 1 خود را عرضه کرده تا بتواند آن را خرج مهندسی محصولات جدید خود از جمله Artura کند.

81 mclaren artura 2021 autocar images static مک لارن Artura PHEV هیبریدی معرفی شد؛ فصلی جدید در تاریخ مک لارن اخبار IT

ساخته های چند سال اخیر این شرکت از مشکلات کیفیت، فن آوری های پر دردسر و پیچیده و همینطور افت سنگین قیمت محصولات خود پس از عرضه رنج می‌برند و باید دید که آیا محصولات جدید و هیبریدی آن می‌تواند این مسائل را حل کند یا خیر؟

مک لارن Artura PHEV هیبریدی معرفی شد؛ فصلی جدید در تاریخ مک لارن

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *