پنج‌شنبه , 25 فوریه 2021
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > لندروور رکورد تولید یک میلیون دستگاه رنج روور اسپرت را شکست-اخبار IT

لندروور رکورد تولید یک میلیون دستگاه رنج روور اسپرت را شکست-اخبار IT

رنج روور سال گذشته بود که تولد 50 سالگی خودش را جشن گرفت. اما امسال لندروور دلیل دیگری برای برگزاری جشن دارد! در یک ویدیوی رسمی، به تازگی این خودروساز بریتانیایی که مالکیت آن به تاتا موتورز هند بر می‌گردد، تولید یک میلیونمین رنج روور اسپرت را پاس داشته است که یک نقطه عطف اساسی در تاریخ 15 ساله‌اش محسوب می‌شود.

G10 475x120 لندروور رکورد تولید یک میلیون دستگاه رنج روور اسپرت را شکست اخبار IT

land rover range rover sport 2021 2 لندروور رکورد تولید یک میلیون دستگاه رنج روور اسپرت را شکست اخبار IT

خودرویی که اولین بار در سال 2004 معرفی شد، ابتدا یک مفهومی جذاب به نام Range Stormer بود. رنج روور اسپرت به تدریج رشد کرد تا به یکی از پر فروش‌ترین SUV‌های چند سال اخیر بازار بدل گردد. برای مرور نقطه عطفی که رنج روور اسپرت به آن رسیده، لندروور سالهای پر افتخاری را پشت سر گذاشته است. زمانی که در سال 2014 به عنوان سریع‌ترین SUV پیست نوربرگ رینگ شناخته شد، واقعا مایه مباهات بود.

600x120 Digiato 2 لندروور رکورد تولید یک میلیون دستگاه رنج روور اسپرت را شکست اخبار IT
iranicard 290 290 لندروور رکورد تولید یک میلیون دستگاه رنج روور اسپرت را شکست اخبار IT 290X290 2 1 لندروور رکورد تولید یک میلیون دستگاه رنج روور اسپرت را شکست اخبار IT

در این رکورد، رنج روور اسپرت SVR توانست در 8 دقیقه و 14 ثانیه، کل طول این پیست را بپیماید. دیگر افتخار این نام و نشان، بالا رفتن 999 پله برای رسیدن به دروازه جهنم در چین توسط یک دستگاه رنج روور اسپرت پلاگین هیبرید (PHEV) بود.

land rover range rover sport 2021 3 لندروور رکورد تولید یک میلیون دستگاه رنج روور اسپرت را شکست اخبار IT

اما شاید دستاورد مهم و اصلی رنج روور اسپرت که امسال لندروور به آن دست یافت را ثبت رکورد تولید 1 میلیون دستگاه بتوان دانست. البته این عدد قرار نیست در همین جا متوقف شود و لندروور کماکان به تولید محصول محبوبش، ادامه می‌دهد. احتمالا تا سال‌های آینده شاهد پیدایش نسخه‌های جدیدی از رنج روور اسپرت باشیم. نسخه 2021 ارتقا یافته آن هم که در واپسین روزهای سال گذشته به بازار آمد.

land rover range rover sport 2021 1 لندروور رکورد تولید یک میلیون دستگاه رنج روور اسپرت را شکست اخبار IT

نکته مهم دیگر، نسل بعدی رنج روور اسپرت است که تست‌های فنی آن از سال پیش، استارت خورده است. شاسی بلندی که خود را برای ورود به بازار در سال 2022 آماده می‌کند. فعلا در این مقاله نمی‌خواهیم اطلاعات خاصی درباره نسل جدید رنج روور اسپرت بدهیم. اما انتظار داریم که حداقل چند نسخه تمام الکتریکی و هیبریدی در سبد قوای حرکتی این خودرو وجود داشته باشند.

با توجه به عکس‌های جاسوسی گرفته شده از نسل جدید رنج روور اسپرت، احتمالا همچون دیفندر باید با یک انقلاب در دیزاین خارجی و داخلی آن، روبرو شویم. البته که اصالت و هویت مدل فعلی به شکل پر رنگی در نسل جدید، حفظ خواهد شد. منتظر اطلاعات بعدی از این خودرو بمانید.

لندروور رکورد تولید یک میلیون دستگاه رنج روور اسپرت را شکست

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *