قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > گوشی‌های هوشمند با دوربین سلفی ۱۰۰ مگاپیکسلی به زودی وارد بازار می‌شوند-اخبار IT

گوشی‌های هوشمند با دوربین سلفی ۱۰۰ مگاپیکسلی به زودی وارد بازار می‌شوند-اخبار IT

دوربین گوشی‌های هوشمند در سال‌های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته و چندین موبایل با دوربین اصلی بالاتر از ۱۰۰ مگاپیکسل وارد بازار شده‌اند. حالا به نظر می‌رسد شاهد استفاده از چنین دوربین‌هایی در جلوی گوشی‌ها و به عنوان دوربین سلفی باشیم.

G10 475x120 گوشی‌های هوشمند با دوربین سلفی ۱۰۰ مگاپیکسلی به زودی وارد بازار می‌شوند اخبار IT

طبق اعلام یک منبع موثق حوزه فناوری به نام «Digital Chat Station»، یک گوشی با دوربین سلفی ۱۰۰ مگاپیکسلی (در حقیقت ۱۰۸ مگاپیکسلی) در راه بازار قرار دارد. با وجود اعلام چنین موضوعی، این منبع اطلاعات بیشتری درباره این دستگاه و حتی سازنده آن منتشر نکرده است.

اگرچه استفاده از دوربین ۱۰۰ مگاپیکسلی برای عاشقان سلفی هیجان‌انگیز خواهد بود، اما این دوربین‌ها ابعاد بزرگی دارند و استفاده از آن‌ها با چالش همراه خواهد بود. در حال حاضر چندین گوشی مانند گلکسی S21 اولترا با دوربین اصلی ۱۰۸ مگاپیکسلی در بازار به فروش می‌رسند و این دوربین فضا زیادی را روی پنل پشتی اشغال کرده. با توجه به این موضوع، قرارگیری چنین دوربینی در جلوی دستگاه نیازمند حفره یا برش بزرگی خواهد بود.

600x120 Digiato 2 گوشی‌های هوشمند با دوربین سلفی ۱۰۰ مگاپیکسلی به زودی وارد بازار می‌شوند اخبار IT
iranicard 290 290 گوشی‌های هوشمند با دوربین سلفی ۱۰۰ مگاپیکسلی به زودی وارد بازار می‌شوند اخبار IT 290X290 2 1 گوشی‌های هوشمند با دوربین سلفی ۱۰۰ مگاپیکسلی به زودی وارد بازار می‌شوند اخبار IT

100MP Selfie Camera گوشی‌های هوشمند با دوربین سلفی ۱۰۰ مگاپیکسلی به زودی وارد بازار می‌شوند اخبار IT

این احتمال وجود دارد که شرکت‌ها بجای چنین کاری به سراغ دوربین سلفی پاپ آپ بروند تا تنها در صورت نیاز، کاربران به چنین دوربینی دسترسی داشته باشند. علاوه بر این، شاید چنین محصولاتی از طراحی مشابه با ایسوس ذن‌فون ۶ و ذن‌فون ۷ بهره ببرند و با استفاده از یک مکانیزم چرخشی، دوربین اصلی را به عنوان دوربین سلفی در اختیار کاربران قرار دهند.

احتمالا یک شرکت چینی اولین گوشی مجهز به دوربین سلفی ۱۰۰ مگاپیکسلی را معرفی و وارد بازار می‌کند و پس آن، کمپانی‌های دیگر در این مسیر گام برمی‌دارند. بنابراین آینده برای عاشقان سلفی روشن خواهد بود.

در کنار دوربین سلفی ۱۰۰ مگاپیکسلی، دوربین اصلی گوشی‌ها هم در آینده با بهبود همراه می‌شوند و باید منتظر ورود دوربین‌های ۲۰۰ مگاپیکسلی به این دستگاه‌ها باشیم. انتظار می‌رود گوشی زد‌تی‌ای اکسون ۳۰ پرو به عنوان اولین گوشی مجهز به دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی در سال جاری میلادی از راه برسد.

گوشی‌های هوشمند با دوربین سلفی ۱۰۰ مگاپیکسلی به زودی وارد بازار می‌شوند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *