قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > همکاری فولکس واگن و مایکروسافت در زمینه فناوری مربوط به خودروهای خودران-اخبار IT

همکاری فولکس واگن و مایکروسافت در زمینه فناوری مربوط به خودروهای خودران-اخبار IT

فولکس واگن و مایکروسافت همکاری خود در زمینه فن آوری ابری را گسترش خواهند داد و قرار است در توسعه یک سیستم رانندگی خودران با یکدیگر همکاری داشته باشند. غول خودروسازی آلمانی و بخش نرم افزار آن یعنی «Car.software» از پلت فرم ابری شرکت مایکروسافت با نام Azure با هدف توسعه سریع‌تر سیستم رانندگی خودران استفاده خواهد کرد. این کار باعث می‌شود تا خودروها با سرعت بسیار بیشتری به یکدیگر متصل شوند.

G10 475x120 همکاری فولکس واگن و مایکروسافت در زمینه فناوری مربوط به خودروهای خودران اخبار IT

electric volkswagen 78 600x287 همکاری فولکس واگن و مایکروسافت در زمینه فناوری مربوط به خودروهای خودران اخبار IT

در این رابطه مدیر بخش Car.Software می‌گوید:

600x120 Digiato 2 همکاری فولکس واگن و مایکروسافت در زمینه فناوری مربوط به خودروهای خودران اخبار IT
iranicard 290 290 همکاری فولکس واگن و مایکروسافت در زمینه فناوری مربوط به خودروهای خودران اخبار IT kerman motor همکاری فولکس واگن و مایکروسافت در زمینه فناوری مربوط به خودروهای خودران اخبار IT

«در حالی که مشغول تبدیل گروه فولکس واگن به یک فراهم کننده سیستم های دیجیتالی هستیم. به دنبال ارتقا بخش نرم افزاری شرکت نیز خواهیم بود. در حال حاضر مشغول توسعه پلت فرم مربوط به خودروهای خودران با همکاری مایکروسافت هستیم. همچنین با ترکیب متخصصین شرکت با سیستم ابری و نرم افزاری مایکروسافت با سرعت بسیار بیشتری سیستم های رانندگی خودران را در اختیار مردم قرار می‌دهیم.»

10 car factory 600x400 همکاری فولکس واگن و مایکروسافت در زمینه فناوری مربوط به خودروهای خودران اخبار IT

در سالهای گذشته گروه فولکس واگن به صورت مستقل مشغول به توسعه سیستم های رانندگی خودران بود اما امکان کار مستقل برای برندهای زیر مجموعه خود را نیز فراهم کرده بود. با توجه به شرایط جدید تمامی برندها از این به بعد می‌توانند با سیستم مایکروسافت کار کنند.

مایکروسافت با این کار تمام اطلاعات بدست آمده در پی تحقیقات را جمع آوری خواهد کرد.

volkswagen mobile robot charging concept 1 600x300 همکاری فولکس واگن و مایکروسافت در زمینه فناوری مربوط به خودروهای خودران اخبار IT

همکاری مایکروسافت و فولکس واگن از سال 2018 آغاز و قرار شد فولکس واگن به تنهایی 27 میلیارد یورو در این کار سرمایه گذاری کند.

1diessfrankfurt 600x400 همکاری فولکس واگن و مایکروسافت در زمینه فناوری مربوط به خودروهای خودران اخبار IT

فولکس واگن روزهای پرتنشی را پشت سر می‌گذارد. پس از ماجرای دیزل گیت و جریمه سنگین این شرکت در پی تولید بیش از حد گازهای گلخانه‌ای، فولکس واگن سرمایه گذاری سنگینی را برای تولید خودروهای برقی کنار گذاشته است.

volkswagen id 310 600x400 همکاری فولکس واگن و مایکروسافت در زمینه فناوری مربوط به خودروهای خودران اخبار IT

با این وجود در پی گسترش ویروس کرونا صنعت خودروسازی یک شوک اساسی را دریافت کرده است و حال به علت کمبود تراشه های نیمه هادی تولیدات آن بشدت کاهش پیدا کرده است.

حال فولکس واگن به دنبال همکاری با شرکت های فن آوری محور همچون مایکروسافت و تسلا خواهد بود تا بتواند سهم خود از بازارهای جدید را گسترش دهد.

همکاری فولکس واگن و مایکروسافت در زمینه فناوری مربوط به خودروهای خودران

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *