قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > علت آسیب‌دیدگی بیشتر زنان در تصادفات رانندگی توسط IIHS کشف شد-اخبار IT

علت آسیب‌دیدگی بیشتر زنان در تصادفات رانندگی توسط IIHS کشف شد-اخبار IT

خودروهای امروزی به لطف استفاده از سازه مقاوم در بخش کابین و بهره‌گیری از انواع سنسورها و سیستم‌های پیشرفته، بیش از هر زمان دیگری ایمن‌تر هستند. اما با وجود این، سطح ایمنی خودروهای تولیدی متفاوت از همدیگر بوده و ممکن است در یک سناریوی معین، شدت صدمات وارده به راننده یا دیگر سرنشینان مدل‌های مختلف، تفاوت زیادی با هم داشته باشد. چنین تفاوتی سبب شده موسسه بیمه و ایمنی بزرگراه‌های آمریکا (IIHS) دست به یک تحقیق جالب بزند. در این تحقیق، به عواملی که باعث صدمه‌دیدگی شدیدتر زنان در تصادفات می‌شوند، پرداخته شده است.

G10 475x120 علت آسیب‌دیدگی بیشتر زنان در تصادفات رانندگی توسط IIHS کشف شد اخبار IT

Audi A8 2018 علت آسیب‌دیدگی بیشتر زنان در تصادفات رانندگی توسط IIHS کشف شد اخبار IT

داده‌های موجود حکایت از آن دارد احتمال مرگ زنان در تصادفات رانندگی، بین 20 الی 28 درصد و احتمال مصدومیت جدی آنها در سوانح ترافیکی، 30 الی 73 درصد بیشتر از مردان است.

600x120 Digiato 2 علت آسیب‌دیدگی بیشتر زنان در تصادفات رانندگی توسط IIHS کشف شد اخبار IT
iranicard 290 290 علت آسیب‌دیدگی بیشتر زنان در تصادفات رانندگی توسط IIHS کشف شد اخبار IT 290X290 2 1 علت آسیب‌دیدگی بیشتر زنان در تصادفات رانندگی توسط IIHS کشف شد اخبار IT

محققان IIHS برای کشف علت این اختلاف چشمگیر، با محدود کردن متغیرها نتیجه گرفتند نوع خودروهای که زنان استفاده می‌کنند، نقشی پررنگ در میزان آسیب‌دیدگی آنها در تصادفات دارد. به گفته جسیکا یرماکیان (Jessica Jermakian) معاون ارشد IIHS، بررسی‌ اطلاعات مربوط به تصادفات رخ داده بین سال‌های 1998 الی 2005 نشان می‌دهد زنان اکثرا دارای اتومبیل‌های کوچک‌تر و سبک‌تر هستند و در حوادث رخ داده برای آنها تعداد ضربات از کنار یا برخورد با پشت خودروی روبرویی بیشتر از مردان است.

car crash 1 علت آسیب‌دیدگی بیشتر زنان در تصادفات رانندگی توسط IIHS کشف شد اخبار IT

آنطور که خانم یرماکیان افزوده در صورت بررسی کلی، میزان اختلاف در صدمات تا حد قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد، چرا که حدود 70 درصد از زنان و 60 درصد از مردان در خودروهای سواری تصادف می‌کنند؛ این میزان البته برای مردان پیکاپ‌سوار بیش از 20 درصد و برای زنان پیکاپ‌سوار کمتر از 5 درصد است.

نکته حائز اهمیت دیگر اینکه طبق یافته‌های IIHS، احتمال اینکه زنان در تصادفات دچار مصدومیت شدید از ناحیه پا شوند، 2.5 برابر بیشتر از مردان است. IIHS معتقد است بررسی‌ها و گردآوری داده‌های بیشتر، به خودروسازان اجازه خواهد داد مشتری‌مدارتر شده و محصولات خود را متناسب‌تر با گروه‌های مختلف مشتریان تولید کنند.

112119 main image علت آسیب‌دیدگی بیشتر زنان در تصادفات رانندگی توسط IIHS کشف شد اخبار IT

در واقع باید گفت که سایز و وزن خودرو نقش زیادی در میزان ایمنی آن دارد و خودروهایی با وزن زیاد و ابعاد بزرگ به شکل قابل توجهی ایمن تر از خودروهای کوچک و شهری هستند. از این رو به نظر می رسد که با توجه به روند افزایشی حضور خودروهای کراس اوور و شاسی‌بلند در خیابان ها که طی سال های اخیر اتفاق افتاده است به طور کلی میزان ایمنی تمام خودروهای مدرن نسبت به مدل های قدیمی افزایش یافته باشد اما از سوی دیگر تصادف یک خودرو بزرگ و سنگین وزن جدید با یک خودرو درون شهری و سبک وزن قدیمی می تواند به آسیب دیدگی بسیار شدید خودرو قدیمی منجر شود.

علت آسیب‌دیدگی بیشتر زنان در تصادفات رانندگی توسط IIHS کشف شد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *