قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > از پراید تا خودروی برقی؛ کیا تا سال 2026 هفت مدل الکتریکی جدید راهی بازار می‌کند-اخبار IT

از پراید تا خودروی برقی؛ کیا تا سال 2026 هفت مدل الکتریکی جدید راهی بازار می‌کند-اخبار IT

کیا با بروزآوری استراتژی موسوم به «Plan S»، قصد دارد تا سال 2026 تعداد مدل‌های تمام الکتریکی خود را به عدد 7 برساند. در کنار این، خودروساز کره‌ای می‌خواهد تا سال 2030 چهل درصد از کل مدل‌های تولیدی خود را با پیشرانه‌ هیبریدی، هیبریدی شارژی و تمام الکتریکی راهی بازار کند. چنین هدفی در گروی فروش سالانه 1.6 میلیون خودروی الکتریکی شده (شامل مدل‌های هیبریدی و برقی) است؛ کیا می‌گوید از این تعداد باید 880 هزار دستگاه به پیشرانه کاملا برقی مجهز باشند.

G10 475x120 از پراید تا خودروی برقی؛ کیا تا سال 2026 هفت مدل الکتریکی جدید راهی بازار می‌کند اخبار IT

Kia Motors 1200 از پراید تا خودروی برقی؛ کیا تا سال 2026 هفت مدل الکتریکی جدید راهی بازار می‌کند اخبار IT

به نظر می‌رسد بازنگری کیا در استراتژی Plan S به خاطر حرکت سایر کمپانی‌ها از جمله جنرال موتورز و نیسان در راستای برقی‌سازی محصولات تولیدی صورت گرفته است. برای دستیابی به هدف تعیین شده، علاوه‌بر تولید هفت مدل الکتریکی جدید، کیا چهار خودروی هیبریدی را نیز بر مبنای پلتفرم مدل‌های بنزینی کنونی توسعه خواهد داد.

600x120 Digiato 2 از پراید تا خودروی برقی؛ کیا تا سال 2026 هفت مدل الکتریکی جدید راهی بازار می‌کند اخبار IT
iranicard 290 290 از پراید تا خودروی برقی؛ کیا تا سال 2026 هفت مدل الکتریکی جدید راهی بازار می‌کند اخبار IT 290د290 از پراید تا خودروی برقی؛ کیا تا سال 2026 هفت مدل الکتریکی جدید راهی بازار می‌کند اخبار IT

به گفته‌ کیا در ساخت خودروهای برقی از پلتفرم تازه E-GMP استفاده خواهد شد. این پلتفرم به قابلیت آپدیت از راه دور مجهز بوده و مدل‌های تولیدی بر اساس آن خواهند توانست مطابق با استاندارد WLTP، تا 310 مایل مسافت (معادل 500 کیلومتر) را با شارژ کامل طی کنند؛ خودروساز کره‌ای روی قابلیت‌های دینامیکی این پلتفرم مانور زیادی داده و می‌گوید خودروهایی که از آن سود می‌برند، قادر خواهند بود شتاب صفر تا 60 مایل (96 کیلومتر) را زیر 3.5 ثانیه محقق کنند.

imagine by kia concept 5 از پراید تا خودروی برقی؛ کیا تا سال 2026 هفت مدل الکتریکی جدید راهی بازار می‌کند اخبار IT

مثل اکثر شرکت‌های فعال در صنعت خودروسازی، کیا نیز به تجارت حمل و نقل علاقه‌مند شده و برای کسب سهمی از آن برنامه‌ریزی کرده است. در گام نخست این کمپانی می‌خواهد سال آینده نخستین خودرو با کاربرد اختصاصی را معرفی کند. این خودرو از پیشرانه برقی و پلتفرم اختصاصی سود برده و با هدف حمل و تحویل کالا و همچنین استفاده در ناوگان عمومی طراحی و تولید خواهد شد.

به غیر از مواردی که بر شمردیم، کیا به ایده اشتراک‌گذاری خودرو نیز علاقه‌مند شده و قصد دارد این ایده را با یک سرویس اشتراکی ترکیب کند. آنطور که اعلام شده، خودروهای حاضر در ناوگان این سرویس در روزهای کاری هفته در خدمت کسب و کارهای مختلف و در روزهای آخر هفته در خدمت شهروندان عادی خواهند بود.

a8f96f22 kia futuron concept 6 از پراید تا خودروی برقی؛ کیا تا سال 2026 هفت مدل الکتریکی جدید راهی بازار می‌کند اخبار IT

بد نیست اشاره کنیم کمپانی کیا افزایش درآمد و سودآوری در سال 2021 را هدفگذاری کرده است. پس از شایعاتی که در زمینه همکاری این شرکت با اپل منتشر شد، ارزش سهام آن به طرز عجیبی بالا رفت؛ اما با تکذیب شدن هر گونه همکاری، بلافاصله سهام کیا مسیر رفته را سریعا بازگشت تا رویاهای سهامداران، در اتفاقی ملموس برای ما ایرانیان، نقش بر آب شود! این برگشت سریع حدود 5.5 میلیارد دلار از ارزش بازار کمپانی کیا کاست تا نقش اپل در دنیای امروزی و تاثیرگذاری آن در حوزه‌های مختلف بیش از پیش نمایان شود.

نیک می‌دانید کیا همان شرکتی است که در روزگاری نه چندان دور با تولید پراید دیپورت شده از کشورهای پیشرفته امرار معاش می‌کرد! در حالیکه این شرکت برای افزایش تعداد مدل‌های برقی خود آماده می‌شود، پراید کماکان به حیات خود ادامه داده و از فرمی به فرم دیگر تبدیل می‌شود، بدون آنکه از بین برود!

از پراید تا خودروی برقی؛ کیا تا سال 2026 هفت مدل الکتریکی جدید راهی بازار می‌کند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *