پنج‌شنبه , 25 فوریه 2021
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > مرورگر کروم iOS با پشتیبانی از Face ID امنیت تب‌های ناشناس را افزایش می‌دهد-اخبار IT

مرورگر کروم iOS با پشتیبانی از Face ID امنیت تب‌های ناشناس را افزایش می‌دهد-اخبار IT

گوگل در حال آزمایش قابلیت جدیدی در کروم iOS است که تب‌های باز شده در حالت ناشناس یا اینکاگنیتو (incognito) را قفل می‌‌کند و برای باز کردن آن باید هویت کاربر با Face ID یا Touch ID احراز شود.

G10 475x120 3 مرورگر کروم iOS با پشتیبانی از Face ID امنیت تب‌های ناشناس را افزایش می‌دهد اخبار IT

سیستم شناسایی چهره اپل برای باز کردن قفل آیپد یا آیفون مورد استفاده قرار می‌گیرند اما بسیاری از اپ‌ها نیز برای امنیت بیشتر امکان استفاده از این سیستم را دارند. گوگل نیز در بتای جدید کروم iOS تست‌هایی را برای افزایش امنیت تب‌های ناشناس در مروگر از طریق همین سیستم صورت داده که احتمالا در آینده نزدیک شاهد ارائه آن برای همه کاربران خواهیم بود.

Et JUi3XYAMMZ31 مرورگر کروم iOS با پشتیبانی از Face ID امنیت تب‌های ناشناس را افزایش می‌دهد اخبار IT

600x120 Digiato 1 مرورگر کروم iOS با پشتیبانی از Face ID امنیت تب‌های ناشناس را افزایش می‌دهد اخبار IT
iranicard 290 290 مرورگر کروم iOS با پشتیبانی از Face ID امنیت تب‌های ناشناس را افزایش می‌دهد اخبار IT kerman motor مرورگر کروم iOS با پشتیبانی از Face ID امنیت تب‌های ناشناس را افزایش می‌دهد اخبار IT

حالت ناشناس مرورگر برای حفظ حریم شخصی تمام کوکی‌هایی را که سایت به سمت کاربر را می فرستند، مسدود یا حذف می‌کند. همچنین هیچگونه سابقه ای از این نشست در تاریخچه مرور صفحات وب ثبت نشده و دیگر ردیاب های تحت وب، فایل های موقت و نوار ابزارهای ثالث هم از کار می افتند.

با این حال برخی بررسی‌ها نشان داده که این حالت چندان هم ناشناس نیست و گوگل با استفاده از ابزارهایی نظیر Analytics، Ad Manager و اپلیکیشن های مخصوص موبایل فعالیت کاربران را زیر نظر می‌گیرد. با این وجود برخی کاربران استفاده از این روش را به خاطر امنیت بالاتر ترجیح می‌دهند.

گوگل هم با توجه به این مساله در پی ارتقای این قابلیت است. در اپدیت جدید زمانی که کاربر پس از مدتی دوباره وارد کروم می‌شود صفحه‌ای که در حالت ناشناس بوده تا زمانی که هویت کاربر احراز نشود، مات خواهد شد. کروم ۸۹ احتمالا حدود یک ماه دیگر منتشر می‌شود اما مشخص نیست پشتیبانی از Face ID یا Touch ID تا آن زمان نهایی شده باشد.

سامسونگ پیش‌تر حالت مرور محرمانه را برای مرورگر وب معرفی کرده بود که به کاربران اجازه می‌دهد تب‌ها را قفل کرده و با سیستم شناسایی چهره یا اثر انگشت باز کنند.

مرورگر کروم iOS با پشتیبانی از Face ID امنیت تب‌های ناشناس را افزایش می‌دهد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *