قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > مدل کلاسیک رنو 4 احیا می‌شود؛ عزم جدی خودروساز فرانسوی برای عرضه مدل‌های الکتریکی-اخبار IT

مدل کلاسیک رنو 4 احیا می‌شود؛ عزم جدی خودروساز فرانسوی برای عرضه مدل‌های الکتریکی-اخبار IT

شرکت رنو با اتخاذ یک استراتژی جدید با نام رنولوشن، قصد دارد مدل‌های قدیمی خود را با پیشرانه‌های سبز الکتریکی احیا کند. تولید مجدد هاچبک محبوب و خاطره‌انگیز رنو 5 یکی از نتایج این استراتژی است که چندی پیش به اطلاعتان رساندیم. حال خبر می‌رسد اتفاق مشابهی برای مدل کلاسیک 4 نیز رخ داده و این خودرو در قالب یک خودروی برقی مدرن به خطوط تولید باز خواهد گشت.

G10 475x120 3 مدل کلاسیک رنو 4 احیا می‌شود؛ عزم جدی خودروساز فرانسوی برای عرضه مدل‌های الکتریکی اخبار IT
renault 4 classic مدل کلاسیک رنو 4 احیا می‌شود؛ عزم جدی خودروساز فرانسوی برای عرضه مدل‌های الکتریکی اخبار IT
رنو 4 کلاسیک

بر اساس اطلاعاتی که نشریه انگلستانی اتوکار (Autocar) از منابع داخلی رنو کسب کرده، مدل برقی 4 در سال 2025 راهی بازار خواهد شد. این مساله با گفته‌های مدیرعامل کمپانی که در مراسم رونمایی از کانسپت رنو 5 گفته بود حداقل یک مدل دیگر به این خودرو خواهد پیوست، مطابقت دارد.

مثل رنو 5، مدل 4 نیز بر مبنای پلتفرم CMF-B توسعه خواهد یافت، از این رو بسیاری از قطعات و اجزای این دو خودرو با هم مشترک خواهد بود؛ طراحی، نوع اتاق و همچنین کلاس متفاوت مواردی هستند که این دو را از هم مجزا می‌کنند.

600x120 Digiato 1 مدل کلاسیک رنو 4 احیا می‌شود؛ عزم جدی خودروساز فرانسوی برای عرضه مدل‌های الکتریکی اخبار IT
iranicard 290 290 مدل کلاسیک رنو 4 احیا می‌شود؛ عزم جدی خودروساز فرانسوی برای عرضه مدل‌های الکتریکی اخبار IT digiato opt مدل کلاسیک رنو 4 احیا می‌شود؛ عزم جدی خودروساز فرانسوی برای عرضه مدل‌های الکتریکی اخبار IT
Renault 4 EV 2 مدل کلاسیک رنو 4 احیا می‌شود؛ عزم جدی خودروساز فرانسوی برای عرضه مدل‌های الکتریکی اخبار IT
طرحی دیجیتال از رنو 4 مدرن که در سال 2011 توسط یک طراح مستقل خلق شده است

بد نیست اشاره کنیم رنو 4 کلاسیک در سال 1961 متولد شد و به واسطه کارایی بالای خود توانست به محبوبیت بسیار زیادی در کشورهای مختلف دنیا دست پیدا کند. خودروساز فرانسوی تا سال 1994 که این مدل روی خط تولید بود، موفق به فروش بیش از 8 میلیون دستگاه از آن شد. این خودرو علاوه‌بر سرزمین مادری، در کشورهای دیگری مثل الجزایر، مراکش، مکزیک، کلمبیا، یوگوسلاوی سابق، اسپانیا، شیلی، ایتالیا، آرژانتین، ایرلند، اروگونه، بلژیک، اسپانیا و استرالیا نیز مونتاژ می‌شد.

Renault 4 EV 4 مدل کلاسیک رنو 4 احیا می‌شود؛ عزم جدی خودروساز فرانسوی برای عرضه مدل‌های الکتریکی اخبار IT

با توجه به کلاسی که رنو 4 کلاسیک در آن حضور داشت، احتمالا نسل جدید این خودرو در قامت یک کراس‌اوور برقی کوچک تولید خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود فرانسوی‌ها با رونمایی از مدلی مفهومی به استقبال نسخه خیابانی رنو 4 بروند، درست مثل اتفاقی که برای هاچبک پرطرفدار 5 افتاد.

شایان ذکر است فروش رنو 5 برقی برای سال 2022 برنامه‌ریزی شده؛ این شرکت در نظر دارد تا سال 2025 هفت خودروی الکتریکی را راهی بازار کند.

مدل کلاسیک رنو 4 احیا می‌شود؛ عزم جدی خودروساز فرانسوی برای عرضه مدل‌های الکتریکی

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *