پنج‌شنبه , 25 فوریه 2021
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > تسلا به دنبال ساخت یک خودرو اقتصادی 25000 دلاری است-اخبار IT

تسلا به دنبال ساخت یک خودرو اقتصادی 25000 دلاری است-اخبار IT

«تام ژو»، معاون ارشد تسلا در چین، به تازگی مصاحبه‌ای با کانال چینی  «Xinhua Net» داشته است. در حالی که تمرکز این مصاحبه بر روی برنامه‌های تسلا در چین بود، اما نکته اصلی آن را خبر عرضه محصول کامپکت 25,000 دلاری تسلا می‌توان دانست. آقای ژو تایید کرده است که محصول ارزان‌تر و کوچک‌تر آنها در مرکز تحقیقات گیگا فکتوری تسلا در شانگهای به تولید خواهد رسید.

G10 475x120 3 تسلا به دنبال ساخت یک خودرو اقتصادی 25000 دلاری است اخبار IT

ژو گفته است که تولید خودرو الکتریکی جمع و جور تسلا در چین انجام خواهد شد، اما فروش آن به صورت جهانی خواهد بود. ژو قبلا هم گفته بود که آنها در حال ساخت یک مرکز تحقیق و توسعه مدرن برای طراحی محصولات جدید هستند. این اولین مرکز جامع تحقیق و توسعه تسلا در چین خواهد بود، در واقع، اولین مرکز در خارج از خاک ایالات متحده!

TESLA 25 تسلا به دنبال ساخت یک خودرو اقتصادی 25000 دلاری است اخبار IT

600x120 Digiato 1 تسلا به دنبال ساخت یک خودرو اقتصادی 25000 دلاری است اخبار IT
iranicard 290 290 تسلا به دنبال ساخت یک خودرو اقتصادی 25000 دلاری است اخبار IT 290x290 mobile 2 تسلا به دنبال ساخت یک خودرو اقتصادی 25000 دلاری است اخبار IT

تسلا پیش‌تر مرکز شانگهای گیگا فکتوری را تاسیس کرده بود. چندی بعد از تولید سدان مدل 3 در فاز یک، در فاز دو، این کارخانه آماده ساخت مدل Y به عنوان یک کراس اوور الکتریکی شده است. این مرکز تحقیق و توسعه جدید هم قطعا از همین رویه پیروی خواهد کرد. ژو در مصاحبه عنوان کرد:

«ما مرکز تسلا گیگا فکتوری در شانگهای را داریم و اکنون در حال ساخت مرکز R&D جدید هستیم که اولین مرکز تحقیق و توسعه تسلا در خارج آمریکا است. این مرکز تحقیق و توسعه کلیه رشته‌ها را شامل می‌گردد، از جمله طراحی ظاهری، مهندسی خودرو، توسعه پلت فرم و تست خودرو.»

ژو می‌گوید که تسلای چین، سه هدف طراحی، توسعه و تولید را دنبال می‌کند. قیمت هدف گذاری شده برای این محصول، 25000 دلار است. البته لازم به ذکر است که محصولات تسلا در نقاط مختلف جهان، از قیمت‌های یکسانی برخوردار نیستند. تغییر نرخ ارز در کشورهای مختلف هم می‌تواند بر قیمت تمام شده این خودروها تاثیر بگذارد. این خودرو در واقع ارزان‌ترین تسلایی است که در بازارهای مختلف به فروش خواهد رسید. گزارش‌های دیگر، حاکی از آن هستند که محصول اقتصادی تسلا، یک هاچ بک است که بر روی پلت فرم مدل 3 ساخته خواهد شد. تست‌های جاده ای هم از اواخر سال جاری آغاز می‌گردند.

تسلا به دنبال ساخت یک خودرو اقتصادی 25000 دلاری است

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *