قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > فیسبوک با کپی‌برداری از اپ Clubhouse یک شبکه اجتماعی صوتی راه‌اندازی می‌کند-اخبار IT

فیسبوک با کپی‌برداری از اپ Clubhouse یک شبکه اجتماعی صوتی راه‌اندازی می‌کند-اخبار IT

فیسبوک که به کپی برداری از ایده‌ سایر رقبای بازار معروف است، ظاهرا با الگوبرداری از ایده‌های شبکه اجتماعی صوتی «Clubhouse» در پی راه‌اندازی سرویسی مشابه است.

G10 475x120 3 فیسبوک با کپی‌برداری از اپ Clubhouse یک شبکه اجتماعی صوتی راه‌اندازی می‌کند اخبار IT

براساس گزارش منتشر شده از سوی «نیویورک تایمز» فیسبوک روی کپی برداری از ایده استارتاپ Clubhouse کار می‌کند. ظاهرا کار در مراحل اولیه خود پیش می‌رود و مشخص نیست چه زمانی به بازار عرضه شود. استارتاپ Clubhouse یک شبکه اجتماعی صرفا صوتی است که کار خود را در سال 2020 آغاز کرده است.

Facebook فیسبوک با کپی‌برداری از اپ Clubhouse یک شبکه اجتماعی صوتی راه‌اندازی می‌کند اخبار IT

600x120 Digiato 1 فیسبوک با کپی‌برداری از اپ Clubhouse یک شبکه اجتماعی صوتی راه‌اندازی می‌کند اخبار IT
iranicard 290 290 فیسبوک با کپی‌برداری از اپ Clubhouse یک شبکه اجتماعی صوتی راه‌اندازی می‌کند اخبار IT 290د290 فیسبوک با کپی‌برداری از اپ Clubhouse یک شبکه اجتماعی صوتی راه‌اندازی می‌کند اخبار IT

این خبر در حالی منتشر می‌شود که چند روز قبل مارک زاکربرگ مدیرعامل فیسبوک به این شبکه اجتماعی نوپا و جدید صوتی پیوست و در یکی از تالارهای گفتگوی صوتی با موضوع  آینده واقعیت افزوده و واقعیت مجازی حضور پیدا کرد.

با توجه به اینکه Clubhouse یک شبکه اجتماعی کاملا جدید و نوپا است، حضور مارک زاکربرگ در چنین فضایی کمی عجیب به نظر می‌رسد، اما حضور وی می‌تواند مهر تایید دیگری بر تلاش فیسبوک برای توسعه شبکه اجتماعی صوتی با الگوبرداری از Clubhouse بزند.

این نخستین بار نیست که برچسب کپی برداری از ایده‌های سایر رقبا به فیسبوک زده می‌شود و این شبکه اجتماعی قبلا نیز رویکرد مشابهی را در مورد چندین اپلیکیشن دیگر در پیش گرفته است. برای مثال فیسبوک، استوری را از اسنپ چت و ریلز را از تیک تاک کپی برداری کرده است.

فیسبوک در این زمینه تنها نیست و توییتر نیز در حال کپی برداری ایده‌های Clubhouse برای راه‌اندازی اپلیکیشن چت صوتی «Spaces» است. . توییتر به دلیل تخصصی که شرکت Breaker در زمینه پادکست در شبکه اجتماعی داشت، آن را تصاحب کرد و در این زمینه می‌تواند روی تجربه آنها حساب کند.

به نظر می‌رسد حوزه پادکست‌ها و شبکه‌های اجتماعی صوتی مورد توجه بسیاری قرار گرفته و شرکت‌های مختلف در تلاش هستند در این صنعت حرفی برای گفتن داشته باشند.

فیسبوک با کپی‌برداری از اپ Clubhouse یک شبکه اجتماعی صوتی راه‌اندازی می‌کند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *