قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > پورشه های ساخت مالزی در راهند؛ برنامه پورشه برای تصرف بازار شرق آسیا-اخبار IT

پورشه های ساخت مالزی در راهند؛ برنامه پورشه برای تصرف بازار شرق آسیا-اخبار IT

کمپانی پورشه در نظر دارد به منظور گسترش فعالیت‌ها و پررنگ‌تر کردن خود در جنوب شرق آسیا، یک کارخانه در کشور مالزی احداث کند. آنطور که شبکه خبری Channel News Asia از قول روزنامه مالزیایی The Edge Weekly گزارش کرده، خودروساز آلمانی در ساخت کارخانه جدید خود با شرکت اینوکوم (Inokom Corporation) همکاری خواهد داشت؛ این شرکت زیرمجموعه کمپانی بزرگ Sime Darby Motors محسوب می‌شود.

G10 475x120 3 پورشه های ساخت مالزی در راهند؛ برنامه پورشه برای تصرف بازار شرق آسیا اخبار IT

DSC 2918 پورشه های ساخت مالزی در راهند؛ برنامه پورشه برای تصرف بازار شرق آسیا اخبار IT

گفته می‌شود اینوکوم کارخانه پورشه را در ایالت Kedah – واقع در شمال غرب مالزی و هم‌مرز با تایلند – احداث خواهد کرد. کارشناسان معتقدند دعوت از پورشه برای ساخت کارخانه در مالزی، بخاطر رقابتی است که این کشور با اندونزی و تایلند دارد. شاید بدانید تاکنون چند خودروساز بزرگ دنیا سرمایه‌گذاری‌های عظیمی را در دو کشور مذکور انجام داده‌اند.

600x120 Digiato 1 پورشه های ساخت مالزی در راهند؛ برنامه پورشه برای تصرف بازار شرق آسیا اخبار IT
iranicard 290 290 پورشه های ساخت مالزی در راهند؛ برنامه پورشه برای تصرف بازار شرق آسیا اخبار IT Comp 1 1 1 2 1 پورشه های ساخت مالزی در راهند؛ برنامه پورشه برای تصرف بازار شرق آسیا اخبار IT

اگرچه هنوز پورشه این گزارش را تایید نکرده، ولی کریستین ویس (Christian Weiss) معاون ارشد بخش ارتباطات کمپانی به روزنامه The Edge Weekly گفته جنوب شرق آسیا پتانسیل بسیار بالایی دارد و آنها به دنبال بررسی راه‌های مختلف برای افزایش حضور در این منطقه هستند.

porsche wallpaper پورشه های ساخت مالزی در راهند؛ برنامه پورشه برای تصرف بازار شرق آسیا اخبار IT

طبق گزارش‌های پیشین، وزارت اقتصاد مالزی با اعطای مشوق‌هایی ویژه پورشه را برای سرمایه‌گذاری در این کشور ترغیب کرده، هر چند هنوز اطلاعاتی در رابطه با جزئیات مشوق‌ها در دست نیست. درباره مشخصات کارخانه‌ای که قرار است در مالزی احداث شود هم، فعلا چیزی مشخص نشده؛ همچنین معلوم نیست پورشه ماموریت مونتاژ کدام محصولات را به این کارخانه خواهد سپرد و مدل‌های تولیدی در چه بازارهایی به فروش خواهند رسید.

PORSCHE PLANT S17 0382 fine پورشه های ساخت مالزی در راهند؛ برنامه پورشه برای تصرف بازار شرق آسیا اخبار IT

بد نیست اشاره کنیم چند شرکت خودروسازی مطرح جهان در مالزی سایت تولیدی دارند. مرسدس بنز یکی از این شرکت‌هاست که کارخانه آن در شهر پکان (Pekan) واقع شده؛ ب‌ام‌و نیز یک کارخانه مونتاژ موتور و خودرو در این کشور آسیایی دارد. این کارخانه با همکاری Sime Darby راه‌اندازی شده است.

ناگفته نماند صنعت خودروی مالزی برای ما ایرانیان بیشتر با برند پروتون شناخته می‌شود. این برند که 49.9 درصد از سهام آن توسط جیلی خریداری شده، با سه مدل ویرا، جنتو و ایمپین طعم حضور در بازار ایران را چشیده است.

پورشه های ساخت مالزی در راهند؛ برنامه پورشه برای تصرف بازار شرق آسیا

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *