قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > نسخه جدید آفیس ورد حالت تاریک را در تمام صفحه فعال می‌کند-اخبار IT

نسخه جدید آفیس ورد حالت تاریک را در تمام صفحه فعال می‌کند-اخبار IT

مایکروسافت در حال آزمایش حالت تاریک جدیدی در نرم افزار ورد آفیس است که علاوه بر اضافه کردن حالت تاریک به منوها، تمام صفحه را نیز در مود تاریک نمایش می‌دهد تا از خستگی چشم کاربران بیش از پیش بکاهد.

G10 475x120 3 نسخه جدید آفیس ورد حالت تاریک را در تمام صفحه فعال می‌کند اخبار IT

مایکروسافت در وبلاگ «Office Insider» از انتشار نسخه آزمایشی حالت تاریک جدیدی خبر داد که برای نخستین بار می‌تواند کادر اصلی که در آن متن نوشته می‌شود را نیز در حالت تیره نمایش دهد و کاربران می‌توانند بر اساس سلیقه خود رنگ مناسبی برای متن نوشته شده در فایل انتخاب کنند.

ezgif.com gif maker نسخه جدید آفیس ورد حالت تاریک را در تمام صفحه فعال می‌کند اخبار IT

600x120 Digiato 1 نسخه جدید آفیس ورد حالت تاریک را در تمام صفحه فعال می‌کند اخبار IT
iranicard 290 290 نسخه جدید آفیس ورد حالت تاریک را در تمام صفحه فعال می‌کند اخبار IT 290x290 mobile 2 نسخه جدید آفیس ورد حالت تاریک را در تمام صفحه فعال می‌کند اخبار IT

هدف مایکروسافت آن است که چشم کاربران با کمک حالت تاریک جدید کمتر دچار خستگی شود. برای فعال کردن نسخه آزمایشی حالت تاریک جدید کافی است، مسیر ذیل را طی کنید:

File > Account > Office Theme > Black

برای تغییر حالت صفحه از تم تاریک به حالت عادی و برعکس، به سادگی می‌توان در قسمت «View» ببین گزینه‌های «Switch Modes» تغییر حالت داد.

با استفاده از حالت تاریک، کاربران می‌توانند به جای خیره شدن به صفحه سفید، صفحه‌ای به رنگ خاکستری تیره یا مشکی را مشاهده کنند.  همان‌طور که گفته شد در حالت تاریک جدید، رنگ نوشته‌های فایل ورد نیز تغییر می‌کند و می‌تواند به یکی از رنگ‌های قرمز، آبی، زرد یا سایر رنگ‌ها تغییر کند.

dark mode  نسخه جدید آفیس ورد حالت تاریک را در تمام صفحه فعال می‌کند اخبار IT

در صورتی که کاربران  تمایل داشته باشند تنها نوار ابزار را در حالت تاریک در اختیار داشته باشند ولی کماکان صفحه اصلی ورد به رنگ سفید نمایش داده شود، می‌توانند به انتخاب خود گزینه حالت تاریک را برای نمایش در صفحه ورد غیر فعال کنند. برای غیر فعال کردن حالت تاریک در صفحه ورد مسیر ذیل را طی کنید:

File > Options > General > Personalize

سپس گزینه غیر فعال کردن حالت تاریک یا «Disable dark» را انتخاب کنید تا رنگ صفحه بدون تغییر باقی بماند.

Disable dark  نسخه جدید آفیس ورد حالت تاریک را در تمام صفحه فعال می‌کند اخبار IT

در حال حاضر تنها کاربران کانال آزمایشی اینسایدر در نسخه 2012 (بیلد 13518.10000) می‌توانند از این قابلیت استفاده کنند. در صورتی که نسخه آزمایشی مشکل خاصی نداشته باشد، احتمالا به زودی در دسترس سایر کاربران قرار خواهد گرفت.

نسخه جدید آفیس ورد حالت تاریک را در تمام صفحه فعال می‌کند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *