پنج‌شنبه , 25 فوریه 2021
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > عقبگرد نیسان تایتان فیس‌لیفت در زمینه ایمنی سرنشین کناری-اخبار IT

عقبگرد نیسان تایتان فیس‌لیفت در زمینه ایمنی سرنشین کناری-اخبار IT

نسل دوم پیکاپ نیسان تایتان از سال 2016 روی خط تولید قرار دارد. برای مدل 2020، خودروساز ژاپنی تصمیم گرفت این پیکاپ محبوب را بروزآوری کرده و آن را با چهره‌ای ارتقا یافته راهی بازار کند. اما مساله عجیب اینکه به گفته موسسه ایمنی IIHS تغییرات اعمال شده روی فیس‌لیفت نیسان تایتان اثری منفی بر ایمنی آن داشته است.

G10 475x120 3 عقبگرد نیسان تایتان فیس‌لیفت در زمینه ایمنی سرنشین کناری اخبار IT

2020 nissan titan عقبگرد نیسان تایتان فیس‌لیفت در زمینه ایمنی سرنشین کناری اخبار IT

آنطور که این موسسه آمریکایی گزارش کرده، نیسان تایتان مدل 2021 در تست حفاظت از سرنشین کناری موفق به دریافت امتیاز «قابل قبول» شده است، این در حالی است که مدل 2019 در همین تست امتیاز «خوب» را کسب کرده بود.

600x120 Digiato 1 عقبگرد نیسان تایتان فیس‌لیفت در زمینه ایمنی سرنشین کناری اخبار IT
iranicard 290 290 عقبگرد نیسان تایتان فیس‌لیفت در زمینه ایمنی سرنشین کناری اخبار IT 290x290 عقبگرد نیسان تایتان فیس‌لیفت در زمینه ایمنی سرنشین کناری اخبار IT

بررسی‌های IIHS حکایت از آن دارد میزان حرکت اجزای خودرو به سمت داخل کابین از سمت سرنشین کناری در مدل 2021 تایتان بیشتر از مدل 2019 است. همین امر باعث شده امتیاز ایمنی مدل فیس‌لیفت تایتان ضعیف‌تر از مدل قبلی باشد.

2020 nissan titan 2 عقبگرد نیسان تایتان فیس‌لیفت در زمینه ایمنی سرنشین کناری اخبار IT

موسسه IIHS علت امتیاز ضعیف‌تر تایتان 2021 را به تغییراتی که نیسان در ساختار فریم جلو، ستون لولاها، ریل سقف و بخش پایینی چارچوب درها اعمال کرده، نسبت می‌دهد. این خودرو از نظر روشنایی چراغ‌های اصلی نیز عقب‌گرد داشته و از امتیاز «لب مرز» به «ضعیف» افت کرده است. البته نکته مثبت اینکه نیسان با نصب ایربگ مخصوص زانوی راننده، ایمنی این سمت را ارتقا داده است.

2020 nissan titan 6 عقبگرد نیسان تایتان فیس‌لیفت در زمینه ایمنی سرنشین کناری اخبار IT

گفتنی است از سپتامبر 2020 نیسان ایربگ سمت سرنشین کناری را به تایتان افزوده؛ از این رو مدل‌هایی که بعد از تاریخ مذکور خریداری شده‌اند، دارای امتیاز «قابل قبول» در بخش ایمنی سرنشین کناری هستند.

نیسان تایتان فیس‌لیفت در زمینه حفاظت از عابرین پیاده و برخورد با یک خودروی دیگر پیشرفت‌ کرده و به لطف‌های اضافه شدن سیستم‌های پیشگیری توانسته امتیاز «برتر» را کسب کند. بد نیست بدانید در مدل 2019 خبری از سیستم‌های پیشگیری از برخورد نبود.

2020 nissan titan 7 عقبگرد نیسان تایتان فیس‌لیفت در زمینه ایمنی سرنشین کناری اخبار IT

مدل 2021 از پیکاپ پرطرفدار نیسان به مجموعه سیستم‌های ایمنی Safety Shield 360 نیز مجهز شده؛ این مجموعه شامل مواردی مثل ترمز اضطراری خودکار با قابلیت تشخیص عابر پیاده، اخطار خروج از بین خطوط، نوربالای خودکار و چند مورد دیگر می‌شود.

2020 nissan titan 1 عقبگرد نیسان تایتان فیس‌لیفت در زمینه ایمنی سرنشین کناری اخبار IT

ناگفته نماند با بازنگری‌های صورت گرفته در موتور 5.6 لیتری V8 تایتان، قدرت تولیدی به 400 اسب بخار و گشتاور آن به 559 نیوتن متر رسیده است. این ارقام در مقایسه با قبل به ترتیب 10 و 19 واحد افزایش پیدا کرده‌اند. در داخل کابین هم شاهد اضافه شدن نمایشگر 8 اینچی برای سیستم اینفوتینمنت هستیم که البته امکان جایگزینی آن با نمونه بزرگ‌تر 9 اینچی آپشنال وجود دارد. قیمت پایه این پیکاپ ژاپنی از 36,190 دلار آغاز می‌شود.

عقبگرد نیسان تایتان فیس‌لیفت در زمینه ایمنی سرنشین کناری

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *