پنج‌شنبه , 25 فوریه 2021
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > عبور یک سیارک بزرگ از اطراف زمین در کمتر از دو ماه دیگر-اخبار IT

عبور یک سیارک بزرگ از اطراف زمین در کمتر از دو ماه دیگر-اخبار IT

در فضا سیارک‌ها و زباله‌های زیادی وجود دارند که برخی از آن‌ها از اطرف زمین عبور می‌کنند. در این میان سیارک «2001 FO32» که ابعاد تقریبا بزرگی دارد، ماه آینده میلادی به سیاره ما نزدیک می‌شود.

G10 475x120 3 عبور یک سیارک بزرگ از اطراف زمین در کمتر از دو ماه دیگر اخبار IT

در حال حاضر اخترشناسان اطلاعات زیادی درباره این سیارک ندارند، با این حال انتظار دارند که FO32 2001 بدون هیچ مشکلی از نزدیکی زمین عبور کند. به باور دانشمندان، این سیارک با فاصله تقریبی ۳.۲ میلیون کیلومتری از کنار زمین می‌گذرد و انتظار دارند که پهنایی به اندازه ۱ کیلومتر داشته باشد.

اگرچه پهنای نزدیک به ۱ کیلومتر چندان بزرگ نیست، اما در حقیقت FO32 2001 یکی از بزرگترین سیارک‌های شناخته شده محسوب می‌شود. با این وجود آن را نمی‌توان در جمع سیارک‌هایی قرار داد که می‌توانند خطر جدی برای بقا بشر داشته باشند و بتوانند ما را منقرض کنند.

600x120 Digiato 1 عبور یک سیارک بزرگ از اطراف زمین در کمتر از دو ماه دیگر اخبار IT
iranicard 290 290 عبور یک سیارک بزرگ از اطراف زمین در کمتر از دو ماه دیگر اخبار IT Comp 1 1 1 2 1 عبور یک سیارک بزرگ از اطراف زمین در کمتر از دو ماه دیگر اخبار IT

FO32 2001 1 عبور یک سیارک بزرگ از اطراف زمین در کمتر از دو ماه دیگر اخبار IT

علاوه بر این، فاصله ۳.۲ میلیون کیلومتری هم ما را از خطر جدی دور می‌کند و این فاصله با بررسی گردش آن در اطراف خورشید بدست آمده. انتظار می‌رود این سیارک با گذر زمان و گردش ما در فضا، از زمین دورتر شود. پس از اینکه در سال ۲۰۲۱ این سیارک از نزدیکی زمین عبور می‌کند، تا سال ۲۰۵۲ با سیاره ما را کاری نخواهد داشت.

پس از ۲۰۵۲، این سیاره در سال‌های ۲۱۰۳، ۲۱۳۴ و ۲۱۸۵ هم از نزدیکی زمین عبور می‌کند و البته فاصله آن بیشتر هم می‌شود. بنابراین اخترشناسان نباید نگرانی درباره آن داشته باشند و البته شاید تا آن زمان به فناوری دست پیدا کنیم که قادر به نابودی آن‌ها در فضا باشیم. یکی دیگر از احتمالات، مهاجرت بشر به مریخ خواهد بود، چرا که شاید تا آن زمان دیگر زمین قابل سکونت نباشد.

در نهایت باید به این موضوع اشاره کنیم که سیارک 2001 FO32 به علت عبور از نزدیکی زمین به عنوان یکی از سیارک‌های با پتانسیل ایجاد خطر از سوی ناسا شناخته می‌شود.

عبور یک سیارک بزرگ از اطراف زمین در کمتر از دو ماه دیگر

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *