قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > نصب macOS Big Sur در صورت نبود فضای کافی روی هارد خطر حذف داده‌ها را دارد-اخبار IT

نصب macOS Big Sur در صورت نبود فضای کافی روی هارد خطر حذف داده‌ها را دارد-اخبار IT

اگر کاربر مک هستید و می‌خواهید macOS Big Sur را نصب کنید، بهتر است از وجود فضای کافی روی هارد مطمئن شوید چون در غیر این صورت احتمال از دست رفتن اطلاعات وجود دارد.

G10 475x120 3 نصب macOS Big Sur در صورت نبود فضای کافی روی هارد خطر حذف داده‌ها را دارد اخبار IT

برای مهاجرت به نسخه Big Sur دستکم به ۳۵.۵ گیگابایت فضای خالی بعلاوه ۱۳ گیگابایت برای فایل نصبی (در مجموع ۴۸.۵ گیگابایت) نیاز است. اگر این مقدار فضای خالی ندارید بهتر است دست نگه دارید. آنطور که خبرگزاری Mr Macintosh گزارش می‌کند، سیستم عامل مک وجود این مقدار فضای خالی روی هارد را پیش از شروع فرآیند نصب محاسبه نمی‌کند.

در صورتی که فضا کم باشد فایل نصبی پیغام خطا نمایش داده و مک در محیط Boot Recovery Assistant گیر می‌کند و راهی برای بازیابی آن وجود نخواهد داشت. البته امکان بازیابی سیستم وجود دارد اما این کار به قیمت پاک شدن احتمالی برخی اطلاعات تمام می‌شود.

600x120 Digiato 1 نصب macOS Big Sur در صورت نبود فضای کافی روی هارد خطر حذف داده‌ها را دارد اخبار IT
iranicard 290 290 نصب macOS Big Sur در صورت نبود فضای کافی روی هارد خطر حذف داده‌ها را دارد اخبار IT 290د290 نصب macOS Big Sur در صورت نبود فضای کافی روی هارد خطر حذف داده‌ها را دارد اخبار IT

An error occurred preparing the software update نصب macOS Big Sur در صورت نبود فضای کافی روی هارد خطر حذف داده‌ها را دارد اخبار IT

فراموش نکنید این مشکل کاربرانی که Big Sur را قبلاً نصب کرده‌اند و حالا می‌خواهند ویرایش جدید آن را نصب کنند (مثلاً بروزرسانی از نسخه 11.1 به 11.2) را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد و کاربرانی را درگیر می‌کند که می‌خواهند با استفاده از فایل نصبی سیستم خود را مستقیماً به Big Sur 11.2 یا بتای Big Sur 11.3 آپگرید کنند.

به گفته Mr Macintosh اگر برنامه رمزنگاری FileVault را فعال کرده باشید عملیات بازیابی می‌تواند بسیار دردسرساز شود. اگر این برنامه را فعال کرده‌اید تنها راه بازیابی سیستم و اطلاعات آن وصل کردن یک مک دیگر (با سیستم عامل macOS High Sierra یا Mojave) به کامپیوتر اول است. درصد کمی از کاربران دو کامپیوتر مک دارند و قرض گرفتن آن از دیگران کار آسانی نیست، بنابراین بسیاری از کاربران به مشکل برخورد خواهند کرد.

آسان‌ترین راه حل برای برخی کاربران پاک کردن اطلاعات و نصب دوباره macOS یا همان نصب تمیز (Clean Install) در صورت داشتن فایل پشتیبان بروز خواهد بود. اپل وجود این باگ را تأیید نکرده اما پیش‌بینی می‌شود آنرا در نسخه نهایی Big Sur 11.3 برطرف کند.

نصب macOS Big Sur در صورت نبود فضای کافی روی هارد خطر حذف داده‌ها را دارد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *