پنج‌شنبه , 25 فوریه 2021
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > نمایشگاه داران و دلالان به تنها فعالین بازار خودروی صفر تبدیل شده‌اند-اخبار IT

نمایشگاه داران و دلالان به تنها فعالین بازار خودروی صفر تبدیل شده‌اند-اخبار IT

‌ چند وقتی است که قیمت خودرو به ثبات خوبی رسیده است و شاهد افزایش و کاهش آنچنانی در این بازار نیستیم. با این حال رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل اهواز در تازه‌ترین اظهارات خود اعلام کرده است: «بیشتر افرادی که خودروهای صفر خرید و فروش می‌کنند، نمایشگاه‌ داران و دلالان هستند. در همین رابطه وزیر صنعت نیز چند روز قبل از شکست طرح قرعه‌کشی خودروسازان برای توقف فعالیت واسطه‌گران خبر داده بود.»

G10 475x120 3 نمایشگاه داران و دلالان به تنها فعالین بازار خودروی صفر تبدیل شده‌اند اخبار IT

عبدالرضا عساکره، با اشاره به وضعیت خودروهای تولید داخل در بازار، اظهار کرد: «بیشتر افرادی که خودروهای صفر خرید و فروش می‌کنند، نمایشگاه‌ داران و دلالان هستند و مصرف‌ کنندگان واقعی به ندرت خودروی صفر می‌خرند. اگر واردات نیز آزاد شود به جرات می‌توان گفت قیمت خودروهای وارداتی نیز بیشتر هم کاهش می‌یابد.»

 نمایشگاه داران و دلالان به تنها فعالین بازار خودروی صفر تبدیل شده‌اند اخبار IT

600x120 Digiato 1 نمایشگاه داران و دلالان به تنها فعالین بازار خودروی صفر تبدیل شده‌اند اخبار IT
iranicard 290 290 نمایشگاه داران و دلالان به تنها فعالین بازار خودروی صفر تبدیل شده‌اند اخبار IT 290x290 mobile 2 نمایشگاه داران و دلالان به تنها فعالین بازار خودروی صفر تبدیل شده‌اند اخبار IT

شرایط بازار ایران به گونه‌ای است که تعداد معاملات خودرو در بازار، زمانی که قیمت خودرو و دلار افزایشی است بیشتر می‌شود و زمانی که قیمت‌ها ثابت باشند معاملات کاهش می‌یابند که این موضوع در بازار خودروی ایران، برعکس تمام دنیا است.

خودروهای دست دوم در بازار بیشترین تقاضا را دارند و کمتر افراد به دنبال خودروهای صفر کیلومتر هستند، اکنون بیشترین تقاضا برای پراید و ۲۰۶ است و جالب است که در همین حین نیز این ۲ خودرو نسبت به گذشته بیشترین کاهش قیمت را داشته‌اند.

یکی از اعضای اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل با اشاره به خودروهای محبوب تولید داخل در بازار افزود: «اکنون خودرو پژو ۴۰۵ اس ال ایکس با قیمت ۱۹۰ میلیون تومان، پژو پارس ال ایکس با قیمت ۲۶۰ میلیون تومان، پژو پارس با قیمت ۲۲۵ میلیون تومان و سمند ال ایکس با قیمت ۱۸۵ میلیون تومان در بازار آزاد از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند.»

انتظار می‌رفت روند کاهشی که از ماه‌های گذشته در بازار به وجود آمده بود تداوم یابد، اما افزایش نرخ ارز مانع این روند شد.

نمایشگاه داران و دلالان به تنها فعالین بازار خودروی صفر تبدیل شده‌اند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *