قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > فضانوردان ماموریت Crew-1 اسپیس ایکس رکوردشکنی کردند-اخبار IT

فضانوردان ماموریت Crew-1 اسپیس ایکس رکوردشکنی کردند-اخبار IT

۴ فضانورد که توسط اسپیس ایکس روانه ایستگاه بین‌المللی فضایی (ISS) شده بودند، به یک رکورد جدید دست پیدا کردند. این افراد بیش از هر فضانورد دیگری که با فضاپیمای آمریکایی روانه فضا شده، در فضا حضور داشته‌اند.

G10 475x120 3 فضانوردان ماموریت Crew 1 اسپیس ایکس رکوردشکنی کردند اخبار IT

«مایک هاپکینز»، «ویکتور گلاور» و «شانون واکر»، فضانوردان ناسا به همراه فضانورد ژاپنی به نام «سوئیچی ناگوچی» در تاریخ ۲۶ آبان ماه توسط کپسول کرو دراگون اسپیس ایکس و تحت ماموریت «Crew-1» به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسیدند.

این افراد حالا بیش از ۸۴ روز است که در این ایستگاه سکونت دارند و رکورد قبلی حضور در ایستگاه فضایی توسط سرنشینان فضاپیمای آپولو را شکستند. سرنشینان فضاپیمای آپولو در تاریخ ۱۹ بهمن ۱۳۵۲ به ایستگاه فضایی «اسکای‌لب» رسیدند.

600x120 Digiato 1 فضانوردان ماموریت Crew 1 اسپیس ایکس رکوردشکنی کردند اخبار IT
iranicard 290 290 فضانوردان ماموریت Crew 1 اسپیس ایکس رکوردشکنی کردند اخبار IT Comp 1 1 1 2 1 فضانوردان ماموریت Crew 1 اسپیس ایکس رکوردشکنی کردند اخبار IT

«ادوارد گیبسون»، تنها بازمانده ماموریت اسکای‌لب ۴ محسوب می‌شود که ۴۷ سال پیش به این ایستگاه فضایی رسید. حالا فضانوردان ماموریت Crew-1 برای جشن گرفتن رکورد جدید خود، با گیبسون صحبت کرده‌اند.

EtprdopXAAEsjqo فضانوردان ماموریت Crew 1 اسپیس ایکس رکوردشکنی کردند اخبار IT

رکوردشکنی جدید فضانوردان پس از نزدیک به ۵ دهه بدست می‌آید که البته دلایل مختلفی برای آن وجود دارد. اول از شاتل‌های فضایی بعد از برنامه آپولو که در سال‌های ۱۹۸۱ تا ۲۰۱۱ فعالیت داشتند، برای مدت کوتاهی در مدار باقی می‌ماندند. برای مثال طولانی ماموریت‌ مربوط به نوامبر ۱۹۹۶ به نام «STS-80» می‌شود که تنها ۱۷.۵ روز طول کشید.

دلیل دیگر مربوط به بازنشستگی شاتل‌ها می‌شود. زمانی که ایالات متحده آمریکا تصمیم به بازنشستگی شاتل‌ها گرفت، مجبور شد فضانوردان خود را توسط فضاپیمای روسی «سایوز» روانه ایستگاه فضایی بین‌المللی کند.

سال گذشته میلادی فضانوردان ناسا برای اولین بار پس از نزدیک به یک دهه، توسط راکت و فضاپیمای آمریکایی از خاک همین کشور روانه ISS شدند. در آینده نزدیک اسپیس ایکس با ماموریت Crew-2 دوباره فضانوردان را راهی ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌کند، با این حال گروه کنونی تا تاریخ ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ در ISS باقی می‌مانند و مدت زمان رکورد خود را افزایش می‌دهند.

فضانوردان ماموریت Crew-1 اسپیس ایکس رکوردشکنی کردند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *