قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > گارتنر: ۳۵ درصد موبایل‌هایی که در ۲۰۲۱ فروخته می‌شوند 5G خواهند بود-اخبار IT

گارتنر: ۳۵ درصد موبایل‌هایی که در ۲۰۲۱ فروخته می‌شوند 5G خواهند بود-اخبار IT

طبق پیش‌بینی گارتنر، دنیای موبایل در سال ۲۰۲۱ دوباره به رشد خود برمی‌گردد. براساس پیش‌بینی این شرکت تحقیقاتی فروش موبایل در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال قبل با افزایش ۱۱ درصدی همراه خواهد بود. این شرکت گفت که سهم موبایل‌های 5G از این بازار موبایل به ۳۵ درصد می‌رسد. گارتنر همچنین در تحلیل خود اعلام کرد که در سال ۲۰۲۱ بیش از ۱.۵ میلیارد موبایل به فروش خواهد رسید.

G10 475x120 3 گارتنر: ۳۵ درصد موبایل‌هایی که در ۲۰۲۱ فروخته می‌شوند 5G خواهند بود اخبار IT

در سال ۲۰۲۰ و همزمان با شیوع ویروس کرونا بازار فروش موبایل با ۱۰.۵ درصد کاهش نسبت به سال قبل همراه بود. در آن سال به طور کلی ۱٫۳۷۸ میلیارد گوشی به فروش رسید که در مقایسه با عرضه ۱٫۵۴ میلیارد دستگاه در سال ۲۰۱۹ کاهش آن را نشان می‌دهد.

gsmarena 001 5 1024x947 گارتنر: ۳۵ درصد موبایل‌هایی که در ۲۰۲۱ فروخته می‌شوند 5G خواهند بود اخبار IT

600x120 Digiato 1 گارتنر: ۳۵ درصد موبایل‌هایی که در ۲۰۲۱ فروخته می‌شوند 5G خواهند بود اخبار IT
iranicard 290 290 گارتنر: ۳۵ درصد موبایل‌هایی که در ۲۰۲۱ فروخته می‌شوند 5G خواهند بود اخبار IT Comp 1 1 1 2 1 گارتنر: ۳۵ درصد موبایل‌هایی که در ۲۰۲۱ فروخته می‌شوند 5G خواهند بود اخبار IT

«آنشول گوپتا»، مدیر ارشد تحقیقات گارتنر در این رابطه عنوان کرد که مصرف کنندگان در سال ۲۰۲۰ هزینه‌های مربوط به گوشی را کاهش دادند، اما در دسترس بودن محصولات جدید، باعث افزایش قابل توجه تقاضا در سال ۲۰۲۱ می‌شود.

گارتنر انتظار دارد بازارهای آسیا، اقیانوسیه، اروپای غربی و آمریکای لاتین بیشترین رشد فروش گوشی را در سال ۲۰۲۱ به همراه داشته باشند. همچنین این شرکت پیش‌بینی می‌کند که چین نسبت به سال گذشته ۴۰ میلیون گوشی بیشتر به فروش برساند.

gsmarena 002 1 1 1024x245 گارتنر: ۳۵ درصد موبایل‌هایی که در ۲۰۲۱ فروخته می‌شوند 5G خواهند بود اخبار IT

موبایل‌هایی که از فناوری 5G پشتیبانی می‌کنند به صورت کلی ۳۵ درصد از فروش جهانی گوشی را به خود اختصاص خواهند داد. انتظار می‌رود فروش گوشی‌های 5G در مقایسه با سال گذشته و به لطف رشد روزافزون شبکه‌های 5G و تنوع بیشتر این گوشی‌ها (قیمت گوشی‌های 5G از ۲۰۰ دلار شروع می‌شود) دوبرابر شود.

گارتنر پیش بینی کرده که فروش گوشی‌های 5G در سال ۲۰۲۱ در کل ۵۳۹ میلیون دستگاه خواهد بود. همچنین امسال شاهد تقاضای بیشتری از گوشی‌های 5G در بازارهایی مانند چین خواهیم بود. با وجود مشاهده چنین رشدی در بازار فروش گوشی‌ها، احتمالا ارقام سال ۲۰۲۱ با سال ۲۰۱۹ مطابقت نخواهد داشت.

گارتنر: ۳۵ درصد موبایل‌هایی که در ۲۰۲۱ فروخته می‌شوند 5G خواهند بود

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *