چهارشنبه , 24 فوریه 2021
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > اپل واچ می‌تواند به تشخیص علائم بیماری پارکینسون کمک کند-اخبار IT

اپل واچ می‌تواند به تشخیص علائم بیماری پارکینسون کمک کند-اخبار IT

اپل همواره با اعمال تغییرات جدید برای محصولات خود از جمله اپل واچ طرفداران و کاربران خود را غافلگیر کرده است. مطالعه جدیدی نشان می‌دهد که از اپل واچ می‌توان برای نظارت بر علائم بیماری «پارکینسون» استفاده کرد.

G10 475x120 3 اپل واچ می‌تواند به تشخیص علائم بیماری پارکینسون کمک کند اخبار IT

محققان اپل، با همکاری متخصصانی که بیماری پارکینسون را درمان می‌کنند، سیستمی را طراحی کردند که با استفاده از اپل واچ می‌تواند علائم حرکتی که مشخصه اصلی این بیماری عصبی هستند را مشخص کند. در واقع آن‌ها با این سیستم می‌توانند بر روی لرزش‌های فرد در حالت استراحت یا سایر حرکات غیرارادی افراد نظارت داشته باشند و الگوی مشخص تاثیرات داروها را شناسایی کنند.

سیستم جدید موسوم به «پایش نشانه‌های ناتوانی حرکتی برای بیماری پارکینسون» (MM4PD) از داده‌های شتاب‌سنج و ژیروسکوپ اپل واچ برای تشخیص وجود لرزش یا عارضه دیسکینزی استفاده می‌کند. لرزش در حالت استراحت، که می‌تواند بر روی دست‌ها، پاها و سایر قسمت‌های بدن تاثیرگذار باشد، یکی از علائم رایج پارکینسون است. همچنین دیسکینزی، نوع دیگری از حرکت غیر ارادی است که می‌تواند ناشی از عوارض داروهای درمان این بیماری باشد.

600x120 Digiato 1 اپل واچ می‌تواند به تشخیص علائم بیماری پارکینسون کمک کند اخبار IT
iranicard 290 290 اپل واچ می‌تواند به تشخیص علائم بیماری پارکینسون کمک کند اخبار IT 290x290 2 اپل واچ می‌تواند به تشخیص علائم بیماری پارکینسون کمک کند اخبار IT

crew 22238 unsplash Apple Watch 640x394 اپل واچ می‌تواند به تشخیص علائم بیماری پارکینسون کمک کند اخبار IT

الگوریتم‌های اساسی این مدل با استفاده از داده‌های یک مطالعه آزمایشی بر روی ۱۱۸ نفر ساخته شد و محققان در آن داده‌های ساعت هوشمند افراد را با یک سیستم امتیازدهی تحت عنوان MDS-UPDRS Part III که علائم حرکتی پارکینسون براساس آن اندازه‌گیری می‌شوند مطابقت داده‌اند.

به دنبال این مطالعه آزمایشی، محققان ۲۲۵ فرد مبتلا به بیماری پارکینسون را تا شش ماه ردیابی کردند. سپس، آن‌ها با کمک پزشکان از داده‌های اندازه‌گیری برای ایجاد پروفایل علائم استفاده کردند.

در واقع آن‌ها به طور گسترده‌تر استفاده از‌ این سیستم به عنوان یک ابزار پشتیبانی را مورد بررسی قرار دادند. به عقیده آن‌ها این اندازه‌گیری‌ها به شناسایی علائم فراموش شده در فرآیند مراقبت‌های منظم و تغییرات افراد پس از عمل جراحی برای تحریک عمیق مغز کمک کرده است.

اپل واچ می‌تواند به تشخیص علائم بیماری پارکینسون کمک کند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *