پنج‌شنبه , 25 فوریه 2021
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > گوگل در ۲۰۲۰ مبلغ ۶.۷ میلیون دلار به محققان امنیتی پاداش پرداخت کرد-اخبار IT

گوگل در ۲۰۲۰ مبلغ ۶.۷ میلیون دلار به محققان امنیتی پاداش پرداخت کرد-اخبار IT

گوگل اعلام کرد که برنامه پاداش آسیب‌پذیری (VRP) این کمپانی در سال ۲۰۲۰ برای مرورگر کروم، سرویس‌های وب و اندروید با پیشرفت همراه بوده است. گوگل در سال ۲۰۲۰ مبلغ ۶.۷ میلیون دلار به عنوان پاداش به محققان امنیتی پرداخت کرده که در نوع خود یک رکورد محسوب می‌شود.

G10 475x120 3 گوگل در ۲۰۲۰ مبلغ ۶.۷ میلیون دلار به محققان امنیتی پاداش پرداخت کرد اخبار IT

این مبلغ در سال ۲۰۱۹ مبلغ ۶.۵ میلیون دلار بوده است. ۶۶۲ محقق از ۶۲ کشور از گوگل پاداش گرفته‌اند و بیشترین پاداش با مبلغ ۱۳۲،۵ دلار ثبت شده است.

Google Vulnerability Reward 2020 1024x837 گوگل در ۲۰۲۰ مبلغ ۶.۷ میلیون دلار به محققان امنیتی پاداش پرداخت کرد اخبار IT

600x120 Digiato 1 گوگل در ۲۰۲۰ مبلغ ۶.۷ میلیون دلار به محققان امنیتی پاداش پرداخت کرد اخبار IT
iranicard 290 290 گوگل در ۲۰۲۰ مبلغ ۶.۷ میلیون دلار به محققان امنیتی پاداش پرداخت کرد اخبار IT 290x290 2 گوگل در ۲۰۲۰ مبلغ ۶.۷ میلیون دلار به محققان امنیتی پاداش پرداخت کرد اخبار IT

مرورگر کروم به طور کلی و با گزارش ۳۰۰ اشکال از سوی محققان، با افزایش ۸۳ درصدی نسبت به سال قبل ۲.۱ میلیون دلار در این برنامه سهم داشت. اندروید با پاداش ۱.۷۴ میلیون دلاری در رتبه بعدی قرار دارد.

گوگل به محققان اجازه داد تا مشکلات نسخه توسعه‌دهندگان اندروید ۱۱ را برای آن‌ها ارسال کنند. به طور کلی سهم این نسخه از اندروید در برنامه پاداش گوگل، با دریافت ۱۱ گزارش مبلغی بیش از ۵۰ هزار دلار بود. همچنین لازم به ذکر است که مشکلات عنوان شده، قبل از انتشار نسخه نهایی این بروزرسانی رفع شدند.

گوگل در این رابطه عنوان کرد: «علاوه بر این، ما تعدادی برنامه پاداش آزمایشی دیگر برای حوزه‌هایی مانند سیستم عامل خودروهای اندروید و چیپ‌ست‌های اندروید راه‌اندازی کردیم. همچنین در سال ۲۰۲۱ در حال کار بر روی پیشرفت‌ها و ابتکارات هیجان‌انگیز بیشتری در برنامه‌های خود هستیم.»

google security 1024x512 گوگل در ۲۰۲۰ مبلغ ۶.۷ میلیون دلار به محققان امنیتی پاداش پرداخت کرد اخبار IT

در همین حال، محققان امنیتی با گزارش مشکلات گوگل‌پلی توانستند ۲۷۰ هزار دلار پاداش از گوگل دریافت کنند. همچنین برنامه پاداش آسیب‌پذیری گوگل در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال پیش با افزایش دو برابری همراه بوده و گوگل موفق به حل بیش از ۱۰۰ مشکل در ۶۰ محصول مختلف شد.

امسال دهمین سالگرد برنامه پاداش آسیب‌پذیری گوگل است و سال گذشته ۱۸۰ محقق امنیتی با ارائه ۲۰۰ گزارش به گوگل موفق به دریافت پاداش از این غول جستجو شدند.

گوگل در ۲۰۲۰ مبلغ ۶.۷ میلیون دلار به محققان امنیتی پاداش پرداخت کرد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *