پنج‌شنبه , 25 فوریه 2021
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > اسپری بینی مقابله با ابتلا به کرونا آماده تولید انبوه می‌شود: عرضه در تابستان ۲۰۲۱-اخبار IT

اسپری بینی مقابله با ابتلا به کرونا آماده تولید انبوه می‌شود: عرضه در تابستان ۲۰۲۱-اخبار IT

ویروس کرونا، بزرگترین بحران کنونی بشر روزانه جان هزاران نفر را می‌گیرد و در حالی که برای مقابله آن تمرکز اصلی روی واکسن است، دانشمندان روی داروها و درمان‌های مختلف کار می‌کنند. یکی از آن‌ها اسپری بینی پژوهشگران دانشگاه «بیرمنگام» است که تا دو روز از ابتلا به کووید-۱۹ جلوگیری می‌کند و تابستان ۲۰۲۱ وارد بازار می‌شود.

G10 475x120 3 اسپری بینی مقابله با ابتلا به کرونا آماده تولید انبوه می‌شود: عرضه در تابستان ۲۰۲۱ اخبار IT

پژوهشگران برای مقابله با انتقال کرونا و ابتلا به این بیماری کشنده، راه‌های مختلفی را بررسی می‌کنند. در گذشته دانشمندان در دانشگاه «کلمبیا» موفق به توسعه یک اسپری بینی با قابلیت جلوگیری از ابتلا به کرونا شده بودند و حالا محققان دانشگاه بیرمنگام با دستیابی به چنین موفقیتی، برای تولید انبوه آن آماده می‌شوند.

به گفته پژوهشگران، این اسپری بینی می‌تواند در کنار جلوگیری از ابتلا به کووید-۱۹، مانع از انتقال این ویروس هم شود. بنابراین با استفاده از این اسپری، ویروس از فردی به فرد دیگر منتقل نمی‌شود.

600x120 Digiato 1 اسپری بینی مقابله با ابتلا به کرونا آماده تولید انبوه می‌شود: عرضه در تابستان ۲۰۲۱ اخبار IT
iranicard 290 290 اسپری بینی مقابله با ابتلا به کرونا آماده تولید انبوه می‌شود: عرضه در تابستان ۲۰۲۱ اخبار IT 290x290 اسپری بینی مقابله با ابتلا به کرونا آماده تولید انبوه می‌شود: عرضه در تابستان ۲۰۲۱ اخبار IT

nasal spray covid 19 1 اسپری بینی مقابله با ابتلا به کرونا آماده تولید انبوه می‌شود: عرضه در تابستان ۲۰۲۱ اخبار IT

در حال حاضر بریتانیا با گونه‌های جدید کرونا دست و پنجه نرم می‌کند و دولت این کشور برای جلوگیری از شیوع گسترده‌تر این ویروس، اقدامات مختلفی مانند قرنطینه را درنظر گرفته. با این حال به اعتقاد دکتر «ریچارد موکز» از دانشگاه بیرمنگام، فرمول تیم وی می‌تواند این محدودیت‌ها را کاهش دهد.

موکز در مصاحبه‌ای به توزیع موثر این اسپری بینی توسط شرکت‌ها صحبت کرده:

«ما با شرکت‌ها برای عرضه این محصول صحبت کرده‌ایم چرا که به باور ما آن‌ها می‌توانند بطور موثر و کارآمد آن را توزیع کنند. این محصول سریعتر از یک داروی نوین و جدید در اختیار افراد قرار می‌گیرد. من مطمئن هستم که این فرمول می‌تواند تاثیرگذار باشد و این تاثیر در سریعترین زمان ممکن خواهد بود. ما مشتاقیم این اسپری تا تابستان وارد بازار شود.»

به گفته پژوهشگران، با چهار بار استفاده از این اسپری در روز می‌توان به ایمنی عمومی دست پیدا کرد و اگر در منطقه‌ای با شیوع گسترده کرونا حضور داشته باشید، می‌توانید هر ۲۰ دقیقه یکبار از آن استفاده کنید.

برای ساخت این اسپری از موادی استفاده می‌شود که بطور گسترده در محصولات غذایی و دارویی حضور دارند، بنابراین تولید انبوه آن کار دشواری نخواهد بود.

اسپری بینی مقابله با ابتلا به کرونا آماده تولید انبوه می‌شود: عرضه در تابستان ۲۰۲۱

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *