پنج‌شنبه , 25 فوریه 2021
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > پورشه با کمک هوش مصنوعی انتخاب آپشن‌ها را برای مشتریان تسهیل می‌کند-اخبار IT

پورشه با کمک هوش مصنوعی انتخاب آپشن‌ها را برای مشتریان تسهیل می‌کند-اخبار IT

انتخاب مشخصات یک خودروی جدید هنگام خرید، هر چند جذابیت‌های خاص خود را دارد، اما در مواقعی می‌تواند به یک کار کسل‌کننده و حوصله‌بر تبدیل شود. این مساله وقتی بیشتر به چشم می‌آید که خودروی خریداری شده در تریم‌های مختلفی عرضه شده و امکان سفارش آپشن‌های متعدد برای آن وجود داشته باشد.

G10 475x120 3 پورشه با کمک هوش مصنوعی انتخاب آپشن‌ها را برای مشتریان تسهیل می‌کند اخبار IT

شرکت پورشه برای اینکه تجربه بهتری برای خریداران محصولات خود رقم بزند، تصمیم گرفته با تکنولوژی همگام‌تر شود. این خودروساز پیشتاز آلمانی اخیرا با بازنگری در وبسایت خود، صفحه انتخاب ویژگی‌های مدل خریداری شده (Configurator) را به هوش مصنوعی مجهز کرده است.

porsche ai new car configurator 1 پورشه با کمک هوش مصنوعی انتخاب آپشن‌ها را برای مشتریان تسهیل می‌کند اخبار IT

600x120 Digiato 1 پورشه با کمک هوش مصنوعی انتخاب آپشن‌ها را برای مشتریان تسهیل می‌کند اخبار IT
iranicard 290 290 پورشه با کمک هوش مصنوعی انتخاب آپشن‌ها را برای مشتریان تسهیل می‌کند اخبار IT mobillet 290x290 پورشه با کمک هوش مصنوعی انتخاب آپشن‌ها را برای مشتریان تسهیل می‌کند اخبار IT

موتور تحلیلگر این بخش، به لطف 270 مدل یادگیری ماشینی، توانایی بررسی میلیون‌ها داده اختصاصی برای هر بازار و خودروهای مخصوص آن منطقه را دارد. الگوریتم‌های این بخش با مبنا قرار دادن انتخاب‌ها و نیازهای هر مشتری، سعی می‌کند مناسب‌ترین آپشن‌ها را به وی پیشنهاد دهد.

به گفته پورشه دقت هوش مصنوعی مربوط به پیکربندی محصولات، بیش از 90 درصد است. این امر به معنای آنست که آپشن‌های پیشنهادی به یک مشتری، به طور میانگین 90 درصد با سلیقه و نیازهای او همخوانی خواهد داشت. خودروساز اشتوتگارتی اضافه کرده با توجه به یادگیری خودکار موتور مربوطه، دقت آپشن‌های پیشنهادی توسط هوش مصنوعی ارتقا پیدا خواهد کرد.

اکسل برگر (Axel Berger) مدیر پروژه در دپارتمان آنالیرهای پیشرفته و توسعه هوشمند داده معتقد است استفاده از هوش مصنوعی در صفحه خرید محصولات کمپانی، فرایندهای پیکربندی و انتخاب ویژگی‌ها را برای مشتریان راحت‌تر می‌کند. وی در این رابطه گفته:

«ما از این تکنولوژی استفاده می‌کنیم تا با نمایش تجهیزات و آپشن‌های مرتبط یک تجربه آنلاین واقعا شخصی‌سازی شده بسازیم، دقت این تکنولوژی به حدی است که دو کاربر متفاوت با پیشنهادهای یکسان روبرو نمی‌شوند.»

Porsche AI پورشه با کمک هوش مصنوعی انتخاب آپشن‌ها را برای مشتریان تسهیل می‌کند اخبار IT

شاید بگویید بهره‌گیری پورشه از هوش مصنوعی در صفحه خرید و کمک به انتخاب آپشن‌ها، اقدامی غیرضروری است؛ اما اگر نگاهی به لیست بلند تجهیزات و آپشن‌های ارائه شده برای مدل‌های این شرکت داشته باشید، احتمالا نظرتان عوض خواهد شد. کافی است سری به سایت رسمی پورشه زده و سطح انتخاب‌ها را با یکی تجربیات خود مقایسه کنید!

پورشه با کمک هوش مصنوعی انتخاب آپشن‌ها را برای مشتریان تسهیل می‌کند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *