قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > اسپیس ایکس: اینترنت ماهواره‌ای استارلینک حالا بیش از ۱۰ هزار کاربر دارد-اخبار IT

اسپیس ایکس: اینترنت ماهواره‌ای استارلینک حالا بیش از ۱۰ هزار کاربر دارد-اخبار IT

از سال گذشته میلادی آزمایش عمومی اینترنت ماهواره‌ای استارلینک کمپانی اسپیس ایکس آغاز شده و کاربران با پرداخت ماهانه ۹۹ دلار هزینه، به آن دسترسی پیدا می‌کنند. حالا مشخص شده این سرویس بیش از ۱۰ هزار کاربر دارد.

G10 475x120 2 اسپیس ایکس: اینترنت ماهواره‌ای استارلینک حالا بیش از ۱۰ هزار کاربر دارد اخبار IT

در اطلاعاتی که اخیرا شرکت تحت مدیریت ایلان ماسک در اختیار کمیسیون ارتباطات فدرال قرار داده، به بیش از ۱۰ هزار کاربر اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ایالات متحده آمریکا و کشورهای دیگر اشاره شده. علاوه بر این، از دستیابی به سرعت دانلود و آپلود ۱۰۰ و ۲۰ مگابیت بر ثانیه خبر داده و میزان تاخیر را هم کمتر از ۳۱ میلی‌ثانیه اعلام کرده است.

اسپیس ایکس در داده‌های جدید از بهبود عملکرد اینترنت ماهواره‌ای خود خبر داده:

600x120 Digiato 1 اسپیس ایکس: اینترنت ماهواره‌ای استارلینک حالا بیش از ۱۰ هزار کاربر دارد اخبار IT
iranicard 290 290 اسپیس ایکس: اینترنت ماهواره‌ای استارلینک حالا بیش از ۱۰ هزار کاربر دارد اخبار IT سووم اسپیس ایکس: اینترنت ماهواره‌ای استارلینک حالا بیش از ۱۰ هزار کاربر دارد اخبار IT

«عملکرد استارلینک تئوری یا تجربی نیست و به عنوان بخشی از برنامه آزمایش عمومی بطور لحظه‌ای در حال بهبود است.»

سال گذشته میلادی اسپیس ایکس آزمایش عمومی سرویس استارلینک را در ایالات متحده آمریکا کلید زد و این سرویس را با هزینه ماهانه ۹۹ دلار در اختیار کاربران قرار داد. علاوه بر حق اشتراک، افراد باید با پرداخت مبلغ ۴۹۹ دلار، کیت تجهیزات اولیه این سرویس را خریداری کنند که شامل یک ترمینال کاربر و روتر وای فای برای اتصال به ماهواره‌ها می‌شود.

 اسپیس ایکس: اینترنت ماهواره‌ای استارلینک حالا بیش از ۱۰ هزار کاربر دارد اخبار IT

در حال حاضر این کمپانی سرویس اینترنت ماهواره‌ای خود را در اختیار برخی مشتریان در ایالات متحده آمریکا، کانادا و بریتانیا قرار می‌دهد. اسپیس ایکس برای ارائه چنین سرویسی بیش از ۱۰۰۰ ماهواره در مدار زمین دارد و یک صورت فلکی ماهواره‌ای تشکیل داده. این کمپانی نزدیک به ۲ سال پیش توانست مجوز پرتاب ۱۱,۹۴۳ ماهواره را از اسپیس ایکس دریافت کند و می‌خواهد تا سال ۲۰۲۴، بیش از ۴ هزار ماهواره در مدار داشته باشد.

اسپیس ایکس به دنبال اعمال تغییراتی در ماهواره‌های استارلینک است، موضوعی که واکنش رقبا به ویژه آمازون را در پی داشته و در هفته‌های اخیر شاهد بحث‌هایی میان شرکت تحت مدیریت ایلان ماسک و کمپانی‌های دیگر بوده‌ایم. با وجود اینکه اسپیس ایکس می‌خواهد با کاهش ارتفاع ماهواره‌هایش عملکرد سرویس خود را بهبود دهد، بسیاری از کاربران در حال حاضر از آن رضایت دارند.

اسپیس ایکس: اینترنت ماهواره‌ای استارلینک حالا بیش از ۱۰ هزار کاربر دارد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *