قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > اسپاتیفای می‌خواهد با نظارت بر گفتار کاربران الگوریتم‌های پیشنهاد موسیقی را بهبود ببخشد-اخبار IT

اسپاتیفای می‌خواهد با نظارت بر گفتار کاربران الگوریتم‌های پیشنهاد موسیقی را بهبود ببخشد-اخبار IT

اسپاتیفای پتنتی را ثبت کرده که در آن اپلیکیشن با تحلیل صدای کاربر مواردی مثل احساسات و جنسیت را تشخیص داده و بر اساس این داده‌ها موزیک‌های متناسب را به کاربر پیشنهاد می‌دهد.

G10 475x120 2 اسپاتیفای می‌خواهد با نظارت بر گفتار کاربران الگوریتم‌های پیشنهاد موسیقی را بهبود ببخشد اخبار IT

اسپاتیفای طی چند ماه اخیر قابلیت‌های زیادی از جمله اضافه کردن تصویر به پلی‌لیست یا امکان ذخیره موزیک در حافظه دستگاه را به اپلیکیشن خود اضافه کرده اما هیچکدام از آن‌ها قابل مقایسه با این پتنت نیستند.

اسپاتیفای می‌گوید که از این داده‌های گفتاری می‌تواند برای تعیین حالات عاطفی و روحی، جنسیت، سن یا لهجه کاربران استفاده کرده و بر پایه این داده‌ها پیشنهادات بهتر و متناسب‌تری را به کاربران ارائه کند. به عنوان مثال، اگر اسپاتیفای خوشحالی، ناراحتی یا عصبانیت فرد را تشخیص دهد، می‌تواند موزیک‌هایی متناسب با همین روحیه را پیشنهاد ‌کند.

600x120 Digiato 1 اسپاتیفای می‌خواهد با نظارت بر گفتار کاربران الگوریتم‌های پیشنهاد موسیقی را بهبود ببخشد اخبار IT
iranicard 290 290 اسپاتیفای می‌خواهد با نظارت بر گفتار کاربران الگوریتم‌های پیشنهاد موسیقی را بهبود ببخشد اخبار IT 290x290 mobile 2 اسپاتیفای می‌خواهد با نظارت بر گفتار کاربران الگوریتم‌های پیشنهاد موسیقی را بهبود ببخشد اخبار IT

spotify app icon iphone 1024x576 اسپاتیفای می‌خواهد با نظارت بر گفتار کاربران الگوریتم‌های پیشنهاد موسیقی را بهبود ببخشد اخبار IT

چنین قابلیت‌هایی طبق معمول موافقان و مخالفان خود را دارند و بعید نیست بسیاری با این تصور که اپلیکیشن به صحبت‌های آنها گوش می‌دهد، به خاطر نگرانی از حریم خصوصی با چنین قابلیتی مخالفت ورزند. با این حال، اسپاتیفای ادعا کرده تنها هدف از تحلیل این داده‌ها بهبود الگوریتم‌های توصیه است.

فناوری تشخیص گفتار پیش از این هم به شکل‌های مختلف و توسط شرکت‌های بزرگ فناوری استفاده می‌شد و بعید است اپل، گوگل و آمازون برای برقراری ارتباط بهتر با کاربران خود سرگرم توسعه قابلیت‌هایی بر پایه همین فناوری نباشند.

در نهایت نباید فراموش کرد که این ویژگی در حال حاضر تنها به عنوان پتنت ثبت شده و هیچ اشاره‌ای به این موضوع نشده که اسپاتیفای آن را به اپلیکیشن خود اضافه می‌کند. با این وجود با توجه به مشکلاتی که اخیرا حول محور سیاست‌های حفظ حریم خصوصی برای شرکت‌های مختلف به وجود آمده، احتمالا این اتفاق در آینده نزدیک عملی نخواهد شد.

اسپاتیفای می‌خواهد با نظارت بر گفتار کاربران الگوریتم‌های پیشنهاد موسیقی را بهبود ببخشد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *