قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > هشدار دولت هند به کارکنان توییتر: پست‌های معترضان را حذف کنید یا به زندان بروید-اخبار IT

هشدار دولت هند به کارکنان توییتر: پست‌های معترضان را حذف کنید یا به زندان بروید-اخبار IT

دولت هند به توییتر هشدار داده در صورتی که از فرامین این کشور برای حذف آنچه «محتوای التهاب آفرین» خوانده پیروی نکند، کارکنان این شرکت باید خود را برای زندان بالقوه آماده کنند. دولت هند این هشدار را پس از آن صادر کرده که توییتر ۲۵۷ حساب کاربری منتقد دولت را از حالت مسدودی خارج کرد.

G10 475x120 2 هشدار دولت هند به کارکنان توییتر: پست‌های معترضان را حذف کنید یا به زندان بروید اخبار IT

سیاست‌های «نارندرا مودی»،  نخست وزیر هند اخیرا با اعتراضات گسترده‌ای از سوی کشاورزان مواجه شده. سرکوب این اعتراضات از سوی دولت باعث اعتراض احزاب مخالف و روزنامه نگاران شد که در پی آن برخی حساب‌های کاربری از سوی توییتر مسدود شدند. این شبکه اجتماعی اما اخیرا این حساب‌ها که در میان آن صفحات رهبران احزاب مخالف و روزنامه نگاران منتقد دیده می‌شود را از حالت مسدودی خارج کرده است.

Twitter هشدار دولت هند به کارکنان توییتر: پست‌های معترضان را حذف کنید یا به زندان بروید اخبار IT

600x120 Digiato 1 هشدار دولت هند به کارکنان توییتر: پست‌های معترضان را حذف کنید یا به زندان بروید اخبار IT
iranicard 290 290 هشدار دولت هند به کارکنان توییتر: پست‌های معترضان را حذف کنید یا به زندان بروید اخبار IT Comp 1 1 1 2 1 هشدار دولت هند به کارکنان توییتر: پست‌های معترضان را حذف کنید یا به زندان بروید اخبار IT

در واکنش به این اقدام وزیر فناوری اطلاعات هند با این ادعا که هشتگ‌ مورد استفاده معترضان برای سوءاستفاده و ایجاد التهاب و تنش بی اساس بکار رفته، از توییتر خواسته در تصمیم خود تجدید نظر کند:

«توییتر یک واسطه است و باید از دستورات حکومت تبعیت کند. خودداری از انجام اینکار به اقدامات کیفری منجر می‌شود.»

اقدامات دولت در زمینه سرکوب مخالفان در شبکه‌های اجتماعی با انتقادهای گسترده‌ای از سوی برخی سیاستمداران و روزنامه‌های این کشور و حتی افراد سرشناس غیر هندی نظیر «ریحانا»، خواننده آمریکایی و «گرتا تونبرگ»، فعال محیط زیست مواجه شده است.

هشدار دولت هند یکبار دیگر توییتر را بر سر دو راهی حفاظت از کارکنان و منافع مالی خود یا متهم شدن به پشتیبانی از سانسور به نفع یک طرف منازعات سیاسی قرار داده است. هرچند به نظر می‌رسد بر اساس قانون هند که شبکه‌های اجتماعی را به حذف اطلاعات اثرگذار بر نظم عمومی مجبور می‌کند، توییتر چاره‌ای جز تبعیت از این دستور نداشته باشد.

هشدار دولت هند به کارکنان توییتر: پست‌های معترضان را حذف کنید یا به زندان بروید

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *